Aktor udzielił serwisowi ScreenCrush wywiadu, w którym opowiada o relacjach swojej postaci z Brienne, usuniętej scenie z ich udziałem oraz dzieli się wrażeniami z pracy przy serialu; odpowiada też na pytania związane ze swoją rolą w nowej odsłonie "Szybkich i wściekłych".

Wcielający się w postać Tormunda aktor został w 6. sezonie “sparowany” przez scenarzystów z Brienne z Tarthu, która z racji swojej postury i wojowniczości z pewnością znalazła uznanie w oczach nieokrzesanego dzikiego. Oprócz potencjalnego rozwoju tego wątku Hivju opowiada także o usuniętej scenie pomiędzy nim a Gwendoline Christie, a także swojej roli w ósmej części “Szybkich i wściekłych”, w której zagra czarny charakter u boku Charlize Theron.

torb(© HBO)

ScreenCrush: Jak wyglądało nagrywanie twoich wspólnych scen z Gwendoline Christie?

Świetnie się bawiliśmy. To świetna aktorka i istna kopalnia żartów. Mogłaby tak przez cały dzień. Niektóre z naszych wspólnych scen nie zostały wykorzystane przez twórców.

Co jest w tych scenach?

Zobaczycie na własne oczy, gdy zostaną udostępnione jako materiały dodatkowe. Do tej pory serial dostarczył nam bardzo szczątkowych informacji na temat rodziny Tormunda – wiemy tylko, że “Jon Snow jest ładniejszy od jego dwóch córek”. Ma więc dzieci, ale jeszcze ich nie widzieliśmy, a Tormund był za bardzo zajęty wojaczką, by rozglądać się za dziewczynami. Aż w końcu znalazł potencjalną wybrankę na Czarnym Zamku.

Będzie nam dane ujrzeć, jak spotyka się ze swoimi dziećmi?

To dobre pytanie, bo nie ma na nie jeszcze jednoznacznej odpowiedzi. Prawdopodobnie tak. Można się domyślić, że zabrałby je z Hardhome. Później w scenie, w której wszyscy oczekują pod Murem, aż ser Alliser ich przepuści, widać, że obok mnie jest dziecko. Tak że możliwość jest, a czy naprawdę do tego dojdzie – zobaczymy.

Jaką wybrałbyś nazwę dla tej pary bohaterów? Niektórzy forsują “Briemund”, inni są za “Torienne”.

Briemund Zabójca z Tarthu. Zdecydowanie.

tor2(© HBO)

Jednym z najważniejszych wydarzeń tego sezonu był oczywiście powrót Jona Snowa do życia. Jaka była twoja reakcja na wieść o tym, że Kit Harington naprawdę powróci do swojej roli?

Muszę przyznać, że Kit jest świetnym kłamcą. Wygłosił szereg przemów, w których cieszył się, że mógł zagrać w tym serialu i dziękował pozostałym ludziom z ekipy za owocną współpracę. Później jednak, gdy przeczytaliśmy scenariusze 6. sezonu, nie tylko przyjęliśmy do wiadomości to kłamstwo, ale również pomagaliśmy je utrzymywać.

Jak wyglądało utrzymywanie tej tajemnicy w praktyce?

Było całkiem zabawnie. Jest wiele rzeczy, o których nie możemy mówić, ale ludzie nieustannie domagali się odpowiedzi w tym temacie. Odpowiadanie na ich pytania można by było podciągnąć pod nową dyscyplinę sportową.

Nie uważasz, że jedną z najcięższych rzeczy podczas pracy nad tym serialem jest ciągłe utrzymywanie wielu rzeczy w tajemnicy?

Ludzie z jednej strony pragną spoilerów, a z drugiej ich nie chcą. Chcą znać dalsze wydarzenia i nie chcą. Mógłbym w dwóch zdaniach podsumować wszystko, co wydarzy się w tym sezonie i zepsuć go wam doszczętnie. Dzień po powrocie Jona do życia Internet wbrew pozorom nie był zawalony spoilerami, a wielu fanów uważało, by nie zepsuć innym rozrywki. Trzeba to docenić.

Czy w tym sezonie czekają nas jeszcze bardziej szalone wydarzenia niż powrót Jona Snowa?

Szczerze na to liczę. Jedną z zalet obecnego stanu rzeczy jest to, że serial wykroczył już poza książki i nikt do końca nie wie, czego się spodziewać. Ludzie, którzy czerpali wszystko z książek, również mogą wkroczyć w nieznane z pozostałymi widzami.

Oglądasz na bieżąco wszystkie odcinki?

Jasne. Tylko tak można je prawdziwie przeżywać.

tor3źródło: rebrn.com

Co czeka dalej Tormunda? Poprowadzi armię Północy wraz z Jonem, czy uda się z Brienne do Dorzecza?

Dobrze wiecie, że nie mogę tego zdradzić. Ale podoba mi się, że w tym sezonie Tormund może zagłębić się nieco w polityczne aspekty tego nowego dla niego świata.

Wszyscy wiemy, że w tym sezonie czeka nas potężna bitwa. Możemy oczekiwać scen walki z udziałem Tormunda?

Widać już to na zwiastunach, więc mogę potwierdzić, że będzie mu dane powalczyć. Ale nie powiem z kim dokładnie.

Otrzymałeś też angaż do “Fast 8” [ósma część “Szybkich i wściekłych” – przyp. red.].

Tak. Tydzień temu rozpocząłem kręcić swoje sceny.

Co możesz powiedzieć o swojej postaci?

Charlize Theron [która gra głównego złoczyńcę w filmie] wciela się w postać o ksywce Cipher, a ja gram jej prawą rękę i współpracownika. I razem spróbujemy utrudnić życie reszcie obsady.

Masz jakieś doświadczenie w wyścigach samochodowych?

Gdy dostałem tę rolę, wsiadłem w swój samochód i wybrałem się na przejażdżkę. Skończyło się na zatrzymaniu przez policję i mandacie. Radość nie trwała więc długo.

I pytanie na koniec – jakie szanse ma Tormund na pojawienie się w 7. sezonie?

Musimy zaczekać z tym na koniec tego sezonu. Valar morghulis, wszyscy muszą umrzeć. Nikt nie jest bezpieczny. W tym sezonie ginie naprawdę wiele postaci, więc należy pamiętać, że dla każdego bohatera ten serial jest niebywale groźny.

Jakie według Was losy czekają Tormunda?

źródło: screencrush.com