W najnowszym odcinku mogliśmy zobaczyć tzw. “różowy list” – dobrze znany czytelnikom książek. Jego treść była naprawdę brutalna i przeraziła przebywającą w Czarnym Zamku Sansę. List mówi, że Rickon został pojmany, a skóra jego wilkora już zdobi podłogę. Autor zaczął grozić Sansie, Jonowi, Rickonowi i każdemu dzikiemu.

Wielu wydawało się, że to żadna nowość. Po prostu Ramsay ponownie daje upust swojej psychopatycznej naturze. Jeden z internautów wpadł jednak na nową teorię – to nie Ramsay napisał list. Prawdopodobne jest, że twórcy serialu pozostawili nam wskazówkę odnośnie tego, kto może być prawdziwym autorem. Petyr Baelish odwiedza Robina Arryna, który jest pod nadzorem lorda Royce’a. Przywozi ze sobą prezent – sokoła. “Chodź i zobacz” mówi wtedy do Robina. Później to samo zdanie kilkukrotnie pojawia się w wyżej wymienionym liście. Wydaje się to nieco naciągane, ale przyjrzyjmy się bliżej. Czy taka fraza może pojawić się w serialu przez przypadek? Myślę, że scenarzyści zdawali sobie sprawę z tego, co piszą. Kolejna rzecz – wiadomo, że Ramsay jest psychopatą i całkiem zrozumiałym jest, że grozi Rickonowi, Sansie, a nawet Jonowi. Dlaczego jednak tak bardzo krytycznie mówi o dzikich? Jeśli chce ich zdenerwować, to mu się udało, ponieważ w momencie przeczytania listu, obrócił ich przeciwko sobie. Ramsay nie posiada olbrzymiej armii, w końcu stracił część żołnierzy w bitwie pod Winterfell. Dlaczego Ramsay obraża nie tylko wojowników dzikich, lecz także kobiety i dzieci?

Kto zatem może być autorem tego listu? Północni lordowie? To mało prawdopodobne. Samo wykorzystanie dzikich przy próbie odbicia Winterfell może się spotkać z negatywnym odbiorem wśród mieszkańców północy. Mogłoby dojść nawet do obrócenia się przeciwko Sansie i Jonowi.

Więc kto zyskałby najwięcej na skłóceniu dzikich i Ramsaya? Petyr Baelish. Littlefinger jest znany jako jeden z najpotężniejszych ludzi w Westeros. Bez problemu manipuluje Robinem Arrynem, lordem Doliny i namiestnikiem wschodu. Jest również lordem Harrenhall. Zatem jego plan może wyglądać następująco – Jon Snow i jego dzicy zostaną nakierowani na Winterfell, żeby zmierzyć się z siłami Boltonów. Następnie Ramsay zostanie ostrzeżony przez Baelisha i będzie przygotowany na atak. Boltonowie będą gotowi na szturm i większość dzikich zostanie wybita. Kiedy wszystko będzie się wydawało stracone, rycerze z Doliny przybędą z Petyrem Baelishem na czele. Stanie się on wtedy zbawca Północy.

Skąd jednak Littlefinger wiedział, że Ramsay ma Rickona? Być może lord Umber jest zamieszany w jego intrygę. Koniec końców Smalljon nie obiecał Ramsayowi wiernej służby. Powodem może być nadchodzący zwrot akcji w postaci zdradzenia lorda Boltona.

Zdajemy sobie jednak sprawę, że ta teoria może brzmieć nieprzekonująco, a nawet niedorzecznie. Od razu po jej pojawieniu się, w Internecie pojawiły się kontrargumenty, że to Ramsay, a nie kto inny jest autorem listu. W najnowszym odcinku, widzimy właśnie jak to posłaniec z oskórowanym mężczyzną na tarczy dostarcza ową wiadomość. Wszelkie plotki odnośnie teorii o autorze listu zostały szybko zdementowane przez reżysera, Daniela Sackheima.

Mogę wam to zdradzić, list został napisany przez Ramsaya.

A Wy co sądzicie o tej teorii? Jest prawdopodobna?

Źródło: wikiofthrones.com