Serwis Watchers on the Wall informuje, że Megan Parkinson była widziana na planie serialu i będzie odgrywać rolę Alys Karstark.

Na ten moment wiadomo, że zobaczymy aktorkę co najmniej w dwóch odcinkach. Kiedy Megan Parkinson została zauważona po raz pierwszy, sądzono, że może być dublerką Sophie Turner. Można było się łatwo pomylić, biorąc pod uwagę wygląda aktorki (Sansa jednak nie nosi skórzanego pasa, co widać na powyższym zdjęciu). Okazało się, że to założenie było błędne.

Wcześniej już kilka razy mogliśmy się spotkać z rodziną Karstarków w serialu. Lord Rickard Karstark był sprzymierzeńcem Starków. Następnie jednak, po śmierci jego synów – Harriona i Thorrhena w trzecim sezonie, lord Rickard zabił w akcie zemsty dwóch Lannisterów.  Za to został ścięty przez Robba Starka. W ostatnim sezonie syn Rickarda, Harald Karstark dołączył do Ramsaya Boltona, ponieważ nie wybaczył Starkom ścięcia jego ojca. Teraz jednak pojawia się Alys – w książkach jest ona jedyną córką lorda Rickarda i możemy się spodziewać, że w serialu będzie tak samo.

1

Ale jaka będzie jej rola? W książkach dołącza do fabuły znacznie wcześniej, jeszcze przed śmiercią Jona Snowa. Trudno przewidzieć, jakie będą jej losy w nadchodzącym sezonie, ale możemy przypuszczać, że Harald został zapewne skazany na śmierć za sprzymierzenie się z Boltonami. W takim wypadku Alys będzie zmuszona objąć władzę nad Karhold (siedzibą rodu).