Książka będzie miała jednoczesną premierę w ponad 8 krajach. Także w Polsce!

Ogień i Krew jest pierwszym tomem zapowiadanego wcześniej GRRMarillionu, traktującego o historii dynastii Targaryenów. Przeczytamy w nim m.in. o podboju Westeros przez Aegona Zdobywcę i Tańcu Smoków. Całość zostanie znacząco rozszerzona względem tego, co mogliśmy przeczytać w Świecie Lodu i Ognia.

Grr

Światowa premiera książki odbędzie się 20 listopada 2018 r. Póki co cena polskiej edycji nie jest znana, podczas gdy amerykańską można już zamówić na Amazonie.

Poniżej pełna notka polskiego wydawcy, wydawnictwa Zysk i S-ka:

Wydawcy George’a R.R. Martina przedstawiają jego nową książkę

OGIEŃ I KREW

300 lat przed Grą o tron, gdy smoki władały Westeros…

 

Ballantine Bantam Dell opublikuje OGIEŃ I KREW, nową książkę George’a R. R. Martina, w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie dostępną od 20 listopada 2018, pod szyldem swojego amerykańskiego imprintu Bantam Books. Voyager, imprint HarperCollins, wieloletni wydawca Martina w Wielkiej Brytanii, opublikuje OGIEŃ I KREW w Zjednoczonym Królestwie oraz państwach Wspólnoty Narodów (z wyłączeniem Kanady) również 20 listopada 2018.  Stali wydawcy Martina w pozostałych krajach dołączą do równoczesnej publikacji, m.in. Penhaligon  w Niemczech, Éditions Pygmalion we Francji, Arnoldo Mondadori we Włoszech, Penguin Random House w Meksyku i Ameryce Południowej, Luitingh-Sijtoff w Holandii oraz Zysk i S-ka w Polsce, razem z innymi wydawcami, którzy zostaną dopiero ogłoszeni.

Rozgrywający się trzysta lat przed wydarzeniami z cyklu Pieśń Lodu i Ognia tom opowieści OGIEŃ I KREW, pierwszy z dwóch zaplanowanych, opisuje kluczowe wydarzenia z historii rodu Targaryenów w Westeros i stanowi kronikę podboju, który zjednoczył Siedem Królestw pod rządami Targaryenów poprzez Taniec ze Smokami: wojnę domową, nieomal zakończoną upadkiem dynastii. Czytelnicy mieli szansę zapoznać się z niewielkimi fragmentami tej opowieści już wcześniej, w rozsianych po całym cyklu Świat Lodu i Ognia wzmiankach oraz w kilku drobnych tekstach zamieszczonych w antologiach. Jednakże kompletna historia rodu Targaryenów pojawia się po raz pierwszy dopiero w tej książce. Z ponad 75 nowymi, czarno-białymi ilustracjami autorstwa Douga Wheatleya, OGIEŃ I KREW przyniesie czytelnikom całkowicie nowe spojrzenie na ten fascynujący wątek historii Westeros. Będzie to wyjątkowa pozycja dla każdego fana.

„Nie, zima nie nadchodzi… przynajmniej nie w 2018 roku. Będziecie musieli czekać dalej na WICHRY ZIMY. Jednakże będziecie mogli powrócić do Westeros jeszcze w tym roku” – powiedział George R.R. Martin. „Chciałbym podkreślić… a właściwie wręcz wykrzyczeć, że OGIEŃ I KREW nie jest powieścią. Nie jest to tradycyjna narracja i nigdy nie miała taką być… Nazwijmy tę książkę, powiedzmy, wyimaginowaną historią. Zasadnicza kwestią tej formuły jest wyraz „historia”. Sam uwielbiam czytać wciągające historie i do tego tutaj dążyłem. A ja powracam do WICHRÓW ZIMY”.

źródło: Zysk i S-ka