W końcu dostaliśmy nowe informacje o “House of the Dragon”! Deadline ogłosiło, że pierwszym pierwszoplanowym aktorem, który dołączył do obsady jest Paddy Considine. Zagra on króla Viserysa Targaryena i pojawi się w większości odcinków pierwszego sezonu.

Liczący 10 odcinków sezon rozpocznie się ok. 180 lat przed wydarzeniami znanymi z GoT. Opowieść będzie dotyczyć losów, potężnego wówczas, rodu Targaryenów. Viserys opisywany jest jako dobry, życzliwy, porządny człowiek, który pragnie jedynie godnie kontynuować dziedzictwo swojego dziadka – nie będzie to jednak łatwe, gdyż decyzje króla doprowadzą bezpośrednio do rozpoczęcia tańca smoków.

Paddy Considine to dwukrotny zdobywca nagrody BAFTA (jako producent i reżyser), jak również Srebnego Lwa z Wenecji oraz wielu pomniejszych statuetek czy wyróżnień. Fani seriali HBO mogą go kojarzyć z obecnie emitowanego serialu “Trzeci dzień” czy “The Outsider”. Zagrał także głównego antagonistę w trzecim sezonie “Peaky Blinders” – demonicznego księdza, pojawił się w “Makbecie” z 2015 roku i pracował z takimi reżyserami jak Armando Iannucci czy Edgar Wright.

“House of the Dragon” ma zadebiutować w 2022 roku, showrunnerami są Ryan Condal i Miquel Sapochnik, przy czym ten ostatni wyreżyseruje odcinek pilotażowy oraz najprawdopodobniej kilka kolejnych epizodów. Wiemy, że obecnie trwają castingi do kilku głównych ról kobiecych, szczegółów powinniśmy spodziewać się jeszcze w tym roku!