Wiele lat minęło, odkąd na polskiej ziemi kręcono adaptację sagi o Geralcie z Rivii. Do tej pory zdjęcia do netflixowego "Wiedźmina" powstawały na Węgrzech i Wyspach Kanaryjskich. Teraz jednak serial na chwilę "powrócił do ojczyzny".

ogrodzieniec10
Ekipa produkcyjna “Wiedźmina” przybyła do Polski wczoraj. Pierwsza informacja o tym pojawiła się na Instagramie Therisy Wilson-Read, grającej Sabrinę Glevissig. Aktorka potwierdziła, że znajduje się w Polsce razem z Anną Shaffer (Triss Merigold). Niedługo po tym Reddit obiegła plotka, że w ciągu najbliższych kilku dni “Wiedźmin” będzie kręcony w Krakowie lub jego okolicach. Szybko okazało się to bliskie prawdy – pod ruinami zamku w Ogrodzieńcu, leżącym między Krakowem a Częstochową, pojawiła się ekipa – cieżarówki ze sprzętem filmowym, z agregatami prądotwórczymi oraz firma cateringowa. Pojazdy są oznaczone kartkami z napisem “WW” EKIPA FILMOWA. Parking i zamek zostały zamknięte do czwartku pod pretekstem robót budowlanych. Jeden z ochroniarzy potwierdził powstanie na zamku planu zdjęciowego, natomiast na pytanie czy chodzi o “Wiedźmina”, odpowiedział że nie wie i zakończył rozmowę. Choć ruiny są zamknięte dla turystów, można je swobodnie obejść dookoła, a miejscami nawet zajrzeć do środka, na zewnętrzny dziedziniec, przez dziury w murze.
Capture+_2019-04-09-09-43-19
Co ciekawe, już od dłuższego czasu mieliśmy przed oczyma zamek w Ogrodzieńcu w kontekście netflixowej produkcji. Lauren Hissrich, producentka serialu, ustawiła sobie jego zdjęcie jako nagłówek jej profilu na Twitterze po pierwszym poszukiwaniu potencjalnych lokacji dla planów zdjęciowych. A było to niemal rok temu! A skoro o Lauren mowa, to warto wspomnieć, że ona sama prawdopodobnie przybyła wczoraj wieczorem do Polski. Sugeruje to zdjęcie z samolotu, które umieściła na Instagramie opatrzone opisem “W drodze do następnego miejsca”. Niestety nie wiemy, czy oprócz czarodziejek jacyś inni ważni aktorzy są obecni na planie. Nikogo raczej nie spotkamy już w samym Krakowie – nieopodal zamku znajduje się hotel.

Zdjęcia w Ogrodzieńcu odbywają się dziś i jutro. Nie wiemy, czy po ich zakończeniu ekipa odleci z Polski, czy pozostanie jeszcze w naszym kraju na zdjęcia w innym miejscu. Jak myślicie, jaką lokację z uniwersum “Wiedźmina” zagrają ogrodzieńskie ruiny?