12 lipca, w Łodzi, o godzinie 18:00 zaczęło się pierwsze łódzkie spotkanie fanów "Gry o tron".

 

Z wielką przyjemnością piszę, że na owy zlot przybyło aż 70 osób – nikt nie spodziewał się takiej liczby i niestety nie dla wszystkich starczyło miejsc, ale macie moje słowo, że następnym razem postaram się, żeby ten błąd się nie powtórzył.

Spotkanie odbyło się w Restauracji Quo Vadis (kliknij, aby przejść do strony) przy ulicy Piotrkowskiej 64. Mieliśmy dla siebie wydzieloną salę, więc nikt nam nie przeszkadzał:

SONY DSC

SONY DSC

Dzięki uprzejmości HBO, księgarni Matras, księgarni Tania Książka, serwisowi Audioteka oraz samej restauracji Quo Vadis, na naszych gości biorących udział w trzech konkursach czekały naprawdę niesamowite nagrody:

SONY DSC

Już od godziny 17:00 zaczęli pojawiać się pierwsi goście, a o 18:00 cała sala została wypełniona fanami “Gry o tron”.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Ostatni goście wyszli przed północą, zatem można liczyć, że posiedzieliśmy tam około 5-6 godzin. Jeden z konkursów pozostawał nierozwiązany, zatem goście wybrali konkurencję – kto pierwszy opróżni kufel piwa. Właśnie dzięki temu udało nam się wyłonić jednego ze zwycięzców, a dokładniej mówiąc – zwyciężczynię. Na początku dyskutowaliśmy o 6. sezonie i już od samego początku uczestnicy spotkania zaczęli się wypowiadać w tym temacie, co jakiś czas rzucając żartami czy ciekawymi uwagami. Jak można było się spodziewać, rozmawialiśmy o teoriach, aktorach i nieścisłościach w nowym sezonie. Po pewnym czasie przeszliśmy do pierwszego konkursu – wiedzy o “Pieśni Lodu i Ognia”. Uczestnicy wykazali się naprawdę olbrzymią wiedzą o serii! Jedną z atrakcji był taniec tribal, wykonany przez Ewę Psuty z zespołu Nox Belly Fusion Project. Później już uczestnicy zmierzyli się w kolejnym konkursie wiedzy o “Grze o tron”, która przyciągnęła mnóstwo chętnych. Na koniec pojawił się konkurs-niespodzianka, w którym trzeba było wymyślić najbardziej szaloną, jednak w miarę logiczną teorię. Po ostatniej konkurencji wszyscy rozeszli się do domu.

Warto dodać, że Restauracja Quo Vadis przygotowała specjalnego drinka dla naszych gości, o chwytliwej nazwie – Dziki Ogień:

13649638_1708081519458671_973041339_n

Oprócz tego, dla wszystkich fanów “Gry o tron” zostało specjalnie przygotowane menu:

Duc3Dku

Dziękujemy wszystkim za przybycie i mamy nadzieję, że zobaczymy się następnym razem!