Jeremy Podeswa, kanadyjski reżyser odpowiedzialny za odcinki 5. i 6. piątego sezonu, a także pierwsze dwa nadchodzącego, wraca do tematu pewnego gwałtu.

Mowa oczywiście o ślubie i pierwszej nocy z małżonkiem Sansy Stark – Bolton. Ten wątek wywołał potężną reakcję wśród widzów, którzy uznali go za ogromny akt brutalności, na którym zakończą oglądanie serialu. Złość lub niesmak potęgował też fakt, że w historii G.R.R. Martina Starkówna jest daleka takiemu zamążpójściu – pozostaje w Orlim Gnieździe pod opieką Petyra Baelisha.

Jeremy Podeswa zwykle unika wypowiadania się o sprawach budzących kontrowersje. Tym razem jednak w Fox Studios Australia wypowiedział się o skutkach tego gwałtu.

To ważne, że producenci nie narzucają cenzury. Serial przedstawia brutalny świat, gdzie dochodzi do strasznych rzeczy. Nie chcą, żeby ta krytyka znacząco na nich wpłynęła, ale wchłaniają ją więc w pewnym stopniu tak się dzieje. […]

Jeśli twórcy postanowią szczególnie nawiązać do tej sceny, będziemy mieli do czynienia z dwiema opcjami.

Pierwsza to ciąża Sansy. Być może to byłoby przeniesienie wątku z Jayne Westerling, która według fanowskich spekulacji nosi dziecko Robba Starka, a której odpowiedniczka z serialu ginie wraz z Robbem podczas Krwawych Godów. Jeśli Jayne powije dziecko, to ono będzie dziedzicem Północy, zakładając, że Starkowie odzyskają swoją pozycję. W serialu takie dziedzictwo przypadłoby dziecku Sansy, zwłaszcza że również w książkach dla świadomości świata Rickon i Brandon są martwi.

sansan2

Druga opcja to widowiskowa zemsta w wykonaniu Starkówny. Tu warto pamiętać o pewnym wielkim wydarzeniu z 6. sezonu, w którym uczestniczyć będzie młody Bolton, a które mocno wpłynie na wydarzenia rozgrywające się na Północy.

Reżyser mówi również o swoich odcinkach, premierowym i drugim z nadchodzącego sezonu. Wyznaje między innymi, że w tym roku mieli jeden dzień nagrywania w Chorwacji, potem w Hiszpanii i Irlandii Północnej. Tu interesująca jest Chorwacja, która w tym roku miała zostać pominięta. To sugeruje, że kilka wątków z Królewskiej Przystani ruszy szybciej, niż przypuszczano.

Wspomina również, że ten sezon będzie miał niesamowity początek, wiele konsekwencji a pierwsze dwa odcinki będą bardzo mocne.