Miguel Sapochnik, który stał za kamerą podczas kręcenia najnowszego odcinka "Gry o tron", wyjawił, jak wyglądało powstawanie postaci dowódczyni dzikich, Karsi, która mimo dość krótkiego występu zaskarbiła sobie przychylne opinie widzów.

W bohaterską dziką wcieliła się duńska aktorka Birgitte Hjort Sørensen, którą możemy w tym roku zobaczyć jeszcze w “Pitch Perfect 2” i która wcześniej grała m.in. w filmie “Automata” czy popularnym duńskim serialu “Borgen” (“Rząd”). Sapochnik zdradził, że początkowo postać ta wcale nie miała być kobietą:

Pierwotnie miał to być mężczyzna i dopiero w trakcie produkcji uznaliśmy, że lepiej będzie, jeśli zdecydujemy się, jeśli będzie to matka, która odsyła swoje pociechy na łodzi w stronę statków – miało to sprawić, że moment jej śmierci, gdy zostaje wręcz pożarta żywcem przez wskrzeszone dzieci, będzie jeszcze bardziej wzbudzał emocje. Podczas castingu natknęliśmy się na Birgitte i to ona dostała tę rolę.

brig(© HBO)

Aktorka podpisała już kontrakt na występ w kolejnym serialu HBO, w którym ma zagrać większą rolę niż w “Grze o tron”. Ma to być jeszcze niezatytułowany projekt poświęcony tematyce rock’n’rolla, za którym stoją Terrence Winter (twórca “Boardwalk Empire”) oraz Martin Scorsese i Mick Jagger.

źródło: mtv.com