Premiera 7. sezonu Gry o tron zbliża się nieubłaganie niczym Inni, dlatego przygotowaliśmy dla was spis teorii i przewidywań dotyczących tego, co zdarzy się w odcinku S07E01.

Do spekulacji HBO dało nam w tym tygodniu jedynie opis i zdjęcia, ale postaraliśmy się wyciągnąć z nich jak najwięcej. Oczywiście ostrzegamy przed możliwymi spoilerami.

Daenerys-Targaryen-Dragonstone-2

“Daenerys powraca do domu.”
Ten fragment opisu odcinka wraz ze zdjęciami i tytułem bez wątpienia oznaczają, że flota Daenerys przybije w końcu do brzegów Westeros, zaś Zrodzona z Burzy powróci do zamku na Smoczej Skale. Tam, z pomocą swoich doradców, będzie planować dalsze posunięcia w drodze na Żelazny Tron, a więc zdobywanie twierdz na kontynencie i ewentualne zawiązywanie nowych sojuszy… W tym odcinku może dojść do spotkania Niespalonej z Melisandre, gdyż wygnana z Winterfell kapłanka R’hllora z pewnością znajdzie się w którymś momencie na Smoczej Skale – dowodzi temu poniższe zdjęcie z pierwszego zwiastunu.

Melka widzi Danke
Być może nawet powita ona khaleesi w zamku. Takie spotkanie mogłoby być pierwszym krokiem na drodze do sojuszu Matki Smoków z Jonem Snow. Nie możemy być jednak pewni, że do tego spotkania dojdzie podczas premiery sezonu. Dopiero opis drugiego odcinka mówi o nieoczekiwanym gościu u Daenerys (którym nie będzie jeszcze Snow – opis sugeruje że będzie on miał wtedy na głowie bunt).

The Trinity

“Jon organizuje obronę Północy.”
Od scen z Winterfell również możemy się spodziewać przede wszystkim planowania dalszych działań w wojnie z Lannisterami i Innymi oraz spotkań z sojusznikami. Mnie najbardziej interesuje reakcja Jona na wieść o przybyciu Daenerys do Westeros. Być może zobaczymy też początki konfliktu o władzę między Snowem a Sansą, którą Littlefinger będzie namawiał do przejęcia tytułu Króla Północy. Dodatkowo Lyanna Mormont zapewni nam przynajmniej kilka minut swoich epickich monologów, które w 6. sezonie przysporzyły jej wielu fanów.

Cersei-Lannister-Red-Keep

“Cersei stara się wyrównać szanse w walce.”
W 6. sezonie królowa Westeros straciła wielu ważnych sojuszników, więc oczywiste jest, że w obliczu niebezpieczeństwa z północy i przybycia Daenerys, będzie próbowała utworzyć nowe sojusze i planować z Jaimem obronę królestwa za wszelką cenę. Najbardziej prawdopodobnym kandydatem na jej sojusznika jest Euron Greyjoy – jego statki dopływające do Królewskiej Przystani widać w drugim zwiastunie.
Juron
Żelazna Flota odegrałaby kluczową rolę w ewentualnym ataku na Smoczą Skałę lub obronie Królewskiej Przystani, dlatego Cersei będzie chciała ją pozyskać i pewnie jej się to uda. Oprócz Eurona, Czerwoną Twierdzę może odwiedzić Tycho Nestoris (który prędzej czy później musi pojawić się w tym sezonie), aby uregulować długi korony wobec Żelaznego Banku Braavos. Lannisterowie niby zawsze spłacają swoje długi, ale tym razem będzie to trudne, biorąc pod uwagę kiepską sytuację finansową królestwa, którą jeszcze dodatkowo pogorszyło nagłe zerwanie sojuszu z Tyrellami. Być może Cersei będzie nawet starała się wynegocjować nową pożyczkę na cele militarne.

Meera-Reed-Dolorous-Edd-season-7-official

Bran dotrze na Mur.
Dzięki jednemu ze zdjęć od HBO wiemy, że już w pierwszym odcinku Bran i Meera dotrą na Mur, gdzie zostaną powitani przez 999. Lorda Dowódcę – Edda Cierpiętnika. Wieści o zbliżających się Innych z pewnością wywołają panikę w Czarnym Zamku. Tollett wyśle do Jona kruka z wiadomością o Branie i bliskim zagrożeniu, co będzie powodem późniejszej wyprawy Snowa na daleką północ. Młody Stark wyruszy zaś do Winterfell, gdyż w drugim zwiastunie widzimy go w Bożym Gaju tej twierdzy.

Jeśli chodzi o postacie które nie pojawiły się na zdjęciach ani w opisie, to ciężko stwierdzić, czy będą w tym odcinku. Sandora zapewne zobaczymy dopiero, gdy Jon wyruszy za Mur. Na Joraha również jeszcze nie czas. Ewentualnie pojawić się może Arya, jednak ona najprawdopodobniej będzie wciąż podróżować i ważniejszą rolę odegra w późniejszych odcinkach.