Sophie Turner wypowiedziała się o wydarzeniach odcinka "Battle of the bastards" i opowiedziała o stanie psychicznym Sansy u schyłku 6. sezonu.

Mariaż Sansy i Ramsaya był jedną z najbardziej kontrowersyjnych zmian w stosunku do sagi, gdzie

[spoiler] Lannisterowie wydali za niego Jeyne Poole, przyjaciółkę Sansy udającą Aryę. Tymczasem Sansa pozostaje w Orlim Gnieździe, pod opieką Littlefingera. [/spoiler]

Jednak największym szokiem okazała się nie sama zmiana, a wielokrotne gwałty i znęcanie się nad Sansą przez Boltona. Sophie Turner zdradziła Entertainment Weekly, że wszyscy wokół prosili ją o śmierć Ramsaya. Wczoraj fani wreszcie doczekali się śmierci bękarta, pośrednio z ręki Sansy.

To było niesamowite! Szczerze pokochałam koncept bitwy bękartów. I zakochałam się w pomyśle zabicia Ramsaya przez Jona. Jednak potem stwierdziłam, że Sansa potrzebuje swojej pierwszej śmiertelnej ofiary, i to powinien być Ramsay. Nie powinien tego zrobić nikt inny, tylko ona. Kiedy [Jon] właściwie mówi: “Jest twój”, jest na tak! Zostawia go na śmierć i odchodzi, nawet nie patrząc, jak umiera. To świetna scena, bardzo dobrze napisana, i wspaniale było zabić po raz pierwszy.

sansa2

Entertainment Weekly zapytało Sophie, czy Ramsay miał rację i rzeczywiście stał się częścią Sansy. Aktorka odpowiada:

Zdecydowanie. To widać w sposobie, w jaki patrzy na niego podczas tej sceny. Z Joffreyem było inaczej. On był tylko małym chłopcem, w dodatku cały czas złym na nią. Z Ramsayem na początku panował spokój, dopiero potem okazał się bękartem – w każdym znaczeniu tego słowa. Wbił się jej pod skórę i złamał w tak straszny sposób. Zapisał się w niej, fizycznie i psychicznie. Może nigdy nie odzyskać tej części siebie, którą jej odebrał.

Sophie odnosi się też do stanu relacji pomiędzy Starkówną i Jonem. Nie zaufała bratu wystarczająco, żeby uprzedzić, że być może Littlefinger zdecyduje się im pomóc. Powtarzała Jonowi, żeby poczekał na posiłki, jednak Snow nie miał pojęcia o potencjalnym sprzymierzeńcu z Doliny.

Jon jej nie słucha. Ona rzeczywiście mogła stworzyć plan za jego plecami, a potrzebowali tego. Więc uratowała ten dzień. Tak naprawdę nie otrzymuje podziękowań, jej nagrodą jest zabicie Ramsaya.

źródło: ew.com, zdjęcia: HBO