Zbliżamy się do premiery “Domu Smoka” a HBO rozwija kolejne produkcje osadzone w uniwersum Martina. Steve Conrad został wybrany showrunnerem i głównym scenarzystą serialu “Tales of Dunk and Egg” który opowie o przygodach tytułowych bohaterów.

Conrad jest scenarzystą o dość bogatym dorobku. Dla Amazon Prime tworzył serial “Patriota”. Odpowiada również za scenariusze do filmów “W pogoni za szczęściem”, “Cudowny chłopak” czy “Sekretne życie Waltera Mitty”.

Jak donosiło Deadline – akcja serialu osadzona będzie około 90 lat przed wydarzeniami z GoT i opowie o sir Duncanie i o Aegonie V Targaryenie który przez pewien czas ukrywał się pod imieniem Jajko i podróżował z Duncanem pełniąc rolę jego giermka.

Należy założyć, że właśnie ta produkcja będzie kolejną realizowaną po “Domu Smoka”. Nie jest pewny obecny status pozostałych projektów. Z tego co słyszeliśmy do tej pory HBO pracuje nad serialem o królowej Nymerii; serialem o lordzie Corlysie Velaryonie, który pojawi się także w przyszłorocznej odsłonie historii Westeros. Rozwijane są także pomysły na animowane produkcje a skasowano między innymi historie osadzoną w Zapchlonym Tyłku. Jak podkreślał Casey Bloys – HBO zależy na rozwoju świata Martina, ale nie jest powiedziane, że każdy z ogłoszonych projektów ujrzy światło dzienne, będzie to zależeć od budżetu i tego co zaprezentują konkretni twórcy.