Główni twórcy serialu, David Benioff i Dan Weiss, udzielili wywiadu dotyczącego jednego z najważniejszych wydarzeń z najnowszego, siódmego odcinka 5. sezonu "Gry o tron".

W “Pieśni Lodu i Ognia” mamy kilku (jeśli nie kilkunastu) głównych bohaterów, a w dzisiejszym, siódmym odcinku 5. sezonu byliśmy świadkami raczej spodziewanego spotkania pomiędzy Tyrionem Lannisterem a Daenerys Targaryen. Postacie te jeszcze nie spotkały się w książkach, mamy więc do czynienia z kolejnym wyjściem naprzód w stosunku do wydanych przez George’a R.R. Martina tomów. Twórcy serialu zabrali głos na temat kulisów tego wydarzenia:

Sami nie mogliśmy się doczekać, aż Tyrion i Dany – nasze ulubione postacie – w końcu się spotkają. Jak najbardziej chcieliśmy do tego doprowadzić, jako że to dwójka najlepszych bohaterów w serialu. Gdyby w tym sezonie byli o krok od tego spotkania, ale jednak by do niego nie doszło, to na pewno wiele osób odczułoby frustrację. Poza tym należy zaznaczyć, że nasza historia nabiera coraz szybszego tempa. Nie celujemy w dziewięć czy dziesięć sezonów. Nie spędzimy kolejnych czterech lat w Meereen. Nadeszła pora, aby te dwie postacie w końcu się spotkały. Varys wysłał Tyriona z misją na początku sezonu, a misja ta kończy się w Meereen.

tyr000(Kadr z odcinka 5×08, © HBO)

Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy z fanów uznają to wręcz za bluźnierstwo, ale nie możemy wstrzymywać się od dalszych działań ze strachu przed reakcją widzów. Wszystko, na co się decydowaliśmy, zawsze było podyktowane troską o dobro serialu i mamy nadzieję, że większość osób się z tym zgodzi.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu dla tych dwóch postaci? Co czeka Tyriona w Meereen? 

Dodatkowy spoiler z odcinka 5×09:
[spoiler]Nieoficjalne zdjęcia z planu potwierdzają, że Tyrion pojawi się wraz  z Dany na Wielkiej Arenie Daznaka w dziewiątym odcinku, jednak dalsze wydarzenia z jego udziałem pozostają tajemnicą.[/spoiler]

źródło: ew.com