Wiele rozwiązań fabularnych w 5. sezonie "Gry o o tron" wzbudziło kontrowersje, jednak - jak twierdzą twórcy - w żaden sposób nie wpłynęło to na produkcję nowych epizodów.

W najnowszym wywiadzie dla Entertainment Weekly David Benioff i D.B. Weiss zabrali głos w sprawie potencjalnych zmian fabularnych w szóstym sezonie z uwzględnieniem krytyki, która często spotykała sezon poprzedni. Jak się okazuje, zmian pod tym kątem… nie ma żadnych:

David Benioff:

Denerwują nas nieco przypuszczenia, jakoby miała na nas wpływać krytyka poprzedniego sezonu, przez co wymuszono na nas na przykład dawanie większej ilości czasu antenowego naszym aktorkom. To zwyczajnie nieprawda. To, do czego dojdzie w tym sezonie, było planowane od dłuższego czasu i nie jest odpowiedzią na nic. Oczywiście chętnie przyjmujemy wszelką krytykę – a z pewnością sporo się jej naczytaliśmy – ale gdy ktoś spogląda na naszą historię, która jest zaprezentowana w połowie, a następnie wyciąga wnioski odnośnie całości – wtedy trudno w ogóle uznać to za krytykę.

D.B. Weiss:

Mogę potwierdzić, że dosłownie ani jedno słowo ze scenariuszy nowego sezonu nie zostało w żaden sposób zmienione przez to, co zostało napisane w Internecie lub innych mediach.

Co sądzicie o zmianach fabularnych względem książek i o tym, że serial zaczął żyć własnym życiem? Wolelibyście wierną adaptację, czy może jednak podoba Wam się, że serial i książki idą różnymi torami?

źródło: ew.com