Michele Clapton, projektantka kostiumów, wypowiedziała się na temat pracy przy strojach dla dwóch królowych w 7. sezonie - Daenerys i Cersei.

Miniony sezon Gry o tron pozwolił Clapton zaprojektować dla Daenerys coś innego niż zwykle, bowiem wraz z jej powrotem do Westeros zwiewne sukienki musiały zostać zastąpione czymś, co sprawdziłoby się w chłodniejszym klimacie.

Buty i spodnie były sprawą oczywistą, gdyż Dany nosiła je nawet przy lżejszych kreacjach i wg. Clapton miały być one swego rodzaju “znakiem rozpoznawczym”, cechującym stroje młodej królowej. Jeśli chodzi o kolory, projektantka postawiła głównie na dwa – czerń i czerwień – znajdujące się na herbie Targaryenów.

Clapton zrezygnowała natomiast z korony, jednak chciała, by zamiast tego Daenerys nosiła coś, co podkreślałoby jej status i władzę – wybrała więc łańcuch z trójgłowym smokiem.

Jednym z ważniejszych kostiumów był płaszcz, który Dany miała na sobie w 6. odcinku. Krojem miał przypominać pozostałe stroje Targaryenówny, ale jednocześnie miał być mocnym elementem, pasującym do wyprawy na smoku na mroźną Północ.

21042270_1626975113989489_5716533120866451456_nWczesny szkic płaszcza Daenerys

Jeśli chodzi o styl Cersei, Clapton zdecydowała, że ma to być coś ekstrawaganckiego. Korona w tym przypadku była nieodzowna, zwłaszcza przy krótkiej fryzurze, jaką obecnie nosi królowa. Wszystkie suknie miały być zabudowane, by formą i strukturą materiałów przypominać uniformy/zbroje/kolczugi.

Jeden z projektów miał ciekawy wzór z tyłu – było to jakby pęknięcie lub coś, co przypominało cięcia. Jak twierdzi Clapton, inspiracją tutaj było “kłamstwo”. Takie rozwiązanie miało opowiadać wiele o charakterze Cersei – porządek z przodu, czyli zrównoważenie na pierwszy rzut oka, i chaos z tyłu, sugerujący, że w tej kobiecie jest coś niepokojącego – po prostu sprzeczności.

Na strojach nie zabrakło również lannisterskich lwów, by wiadomym było, z jakiego rodu pochodzi królowa. Natomiast czerwień, którą Cersei tak chętnie nosiła w poprzednich sezonach, zastąpiła czerń – nie tylko jako oznakę żałoby, ale i chęć zemsty.

15306671_1766756896933834_1864155779448176640_nProjekt sukni Cersei

Wszystkie detale strojów obu królowych możecie zobaczyć w galerii poniżej.

Dajcie znać, które spodobały Wam się bardziej.

Źródło: http://www.makinggameofthrones.com

Galeria