O “Wiedźminie” od Netflixa wiadomo już całkiem sporo. Przygotowaliśmy więc dla Was post, w którym zebraliśmy najważniejsze informacje, które zostały ogłoszone przez producentów.

1. Premiera serialu

Premiera jest planowana na 2019 rok.

wiedźmin data premiera

 —

2. Lokacje

Przede wszystkim ujawniono lokacje z wiedźmińskiej mapy, które pojawią się w serialu. Na tej podstawie możemy się domyślać, jakie wydarzenia pojawią się w epizodach, ponieważ miejsca te są doskonale znane czytelnikom opowiadań.

wiedźmin serial mapa

Zaczniemy od Blaviken i Creyden. To właśnie tam dzieje się akcja “Mniejszego zła”, które opowiada o konflikcie księżniczki Renfri i czarodzieja Stregobora. Stregobor uwierzył w przepowiednię, według której Renfri miała być niebezpiecznym mutantem i próbował się jej pozbyć. W sam środek waśni trafia wiedźmin Geralt, który zostaje zmuszony do wybrania jednej ze stron.

Część wydarzeń ma mieć miejsce w Kaedwen — królestwie, którym rządzi król Henslet. Lokacje, które się tam znajdują, to Kaer Morhen oraz Ban Ard. Kaer Morhen to oczywiście Wiedźmińskie Siedliszcze, natomiast Ban Ard to szkoła czarodziejów, w której chłopcy uczą się magii (dziewczęta szkolą się w Aretuzie). Żadna z tych lokacji nie pojawia się w opowiadaniach, dlatego ciężko stwierdzić, jakie wydarzenia będą miały tam miejsce.

Kolejne miejsce to Wzgórze Sodden i jego okolice. Jest ono ważne ze względu na dwa kluczowe dla fabuły wydarzenia. Pierwszym z nich jest druga bitwa o Sodden — wielka bitwa, w której starły się Królestwa Północy i Nilfgaard podczas pierwszej wojny. Bitwa ta miała kluczowe znaczenie, ponieważ przesądziła ona o losach całego konfliktu i wzięli w niej udział czarodzieje. Zginęło ich wówczas naprawdę wielu. Aby to upamiętnić, na wzgórzu zbudowano monument z wyrytymi nazwiskami poległych. Właśnie ten pomnik odwiedził Geralt chwilę przed odnalezieniem Ciri w małym gospodarstwie położonym na terenach Sodden.

Akcja ma się też przenieść do Vengerbergu, który jest stolicą Aedirn. Jest to kolejna lokacja, która nie pojawia się bezpośrednio w opowiadaniach, ale jest miejscem zamieszkania jednej z głównych bohaterek, czyli czarodziejki Yennefer.

Na mapie zaznaczone zostało także Velen, położone w okolicach Brokilonu. A przecież “Miecz przeznaczenia” dzieje się właśnie tam i to tam po raz pierwszy spotykają się Geralt i Ciri. Wtedy to driady chciały z dziewczynki zrobić jedną z nich, ale przeznaczenie chciało inaczej i Ciri wyszła z lasu razem z wiedźminem.

Bardzo ważnym miejscem jest Cintra, czyli rodzinne miasto księżniczki Cirilli. To tam miały miejsca wydarzenia opisane w opowiadaniu “Kwestia ceny”. To właśnie wtedy wydarzyło się wszystko to, co doprowadziło do tego, że Ciri stała się dzieckiem-niespodzianką i przeznaczeniem Geralta.

Przy okazji ujawnienia lokacji poznaliśmy tez oficjalne logo serialu, które niektórym przypomina logo “Wikingów”.

Logo_The_Witcher

3. Ilość odcinków i zdjęcia

Wiemy, że pierwszy sezon będzie miał 8 epizodów, a Lauren S. Hissrich powiadomiła na Twitterze, że jest już w trakcie pisania scenariusza do ostatniego odcinka. Zdjęcia będą kręcone w na Węgrzech, Słowacji i w Afryce. Oficjalnie wiemy, że zdjęcia na Węgrzech zaczęły się 5 listopada.

4. Castingi i aktorzy

Castingi zaczęły się w drugiej połowie czerwca, co potwierdziła Hissrich. Aby chronić fabułę serialu, na potrzeby przesłuchań napisano odrębne sceny, które następnie wyciekły do sieci. Ich treść dotyczy wydarzeń, które mają miejsce w opowiadaniach — rozmowy Geralta z Yennefer, spotkanie wiedźmina w Brokilonie z Ciri. Mamy też fragment scenariusza, który wrzuciła jedna z aktorek. Sama showrunnerka wypowiedziała się na ich temat, zaznaczając, że nie mają one nic wspólnego z prawdziwym scenariuszem, a ich wyciek był przez nich kontrolowany.

43609980_982993871911256_1557993833231286272_n

Henry Cavill — Geralt z Rivii (“Liga Sprawiedliwości”, “Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”, “Człowiek ze stali”; “Dynastia Tudorów”)

Anya Chalotra — Yennefer (“Wanderlust”, “The ABC Murders”)

Freya Allan — Ciri (“Into The Badlands: Kraina Bezprawia”, “The War of the Worlds”)

Anna Shaffer — Triss Merigold (“Harry Potter i Książę Półkrwi”, “Harry Potter i Insygnia Śmierci”, “Bez lęku”)

Joey Batey — Jaskier (“Templariusze”, “Klub dla wybrańców”)

Björn Hlynur Haraldsson — Eist

Jodhi May — Calanthe

Adam Levy — Myszowór

MyAnna Buring — Tissaia de Vries

Mimi Ndiweni — Fringilla Vigo

Therica Wilson-Read — Sabrina Glevissig

Millie Brady – Księżniczka Renfri (serial “Upadek Królestwa”)

Maciej Musiał — Sir Lazlo

Eamon Farren — Cahir

Lars Mikkelsen — Stregobor

Royce Pierreson — Istredd

Wilson Radjou-Pujalte — Dara

Natasha Culzac — Toruviel

Anna Shaffer

5. Reżyserzy

Reżyserzy są naprawdę na światowym poziomie:

Alik Sakharov wyreżyseruje 4 odcinki, znamy go z “Gry o tron“, “Rzymu”, “Dextera”, “House of Cards”, “Piratów” i wielu innych światowej klasy produkcji.

Alex Garcia Lopez, 2 odcinki — znany m.in. z “Wyklętych”, “Utopii”, “Fear the Walking Dead” i serialowego “Egzorcysty”.

Charlotte Brändström, 2 odcinki — mająca na koncie odcinki takich seriali jak “Arrow”, “Outlander” czy “Chirurdzy”.

6. Budżet i pozostałe aspekty produkcji

Początkowo Tomasz Bagiński mówił o 20–30 milionach, ale było to jeszcze przed ogłoszeniem platformy, na której serial wyjdzie. Po tym, jak serial ogłosił Netflix, mówi się, że będzie to kilka milionów dolarów, ale jeśli produkcja spodoba się widzom, to z kolejnym sezonem może dostać ona znacznie większy budżet.

Showrunnerką serialu jest Lauren S. Hissrich, która znana jest z “Daredevila” i “The Defenders”.

Okazuje się również, że Tomasz Bagiński jest zbyt zajęty produkcją serialu i dlatego też nie wyreżyseruje żadnego odcinka.

Wiemy, że Andrzej Sapkowski współpracuje z producentami jako konsultant kreatywny — widział się z showrunnerką i jest bardzo zadowolony z pracy z Netflixem.

A poniżej przedstawiamy pierwsze oficjalne spojrzenie na Cavilla w roli Geralta.

45061440_2293831667314475_6240402269213294592_n

Kolejne wieści już wkrótce!