HBO niedawno ogłosiło, że rusza wystawa Gry o tron, na której fani będą mogli przyjrzeć się z bliska autentycznym rekwizytom, kostiumom oraz scenografii prosto z planu. Na początku przyjemność podziwiania tego wszystkiego dostaną mieszkańcy Barcelony (Hiszpania), już od 28 października.

Muzeum historyczne Maritime mieszczące się w Barcelonie będzie pierwszym miejscem, gdzie widzowie serialu będą mogli obejrzeć najnowszą wystawę. Później, ruszy ona w dalszą trasę do kolejnych miast/państw. Kostiumy, rekwizyty, broń i zbroje będą rozmieszczone tematycznie – będzie można przenieść się z surowej Północy przez Królewski Trakt, aż do Meeren, Domu Czerni i Bieli czy do Królewskiej Przystani i – co oczywiste – słynnego Żelaznego Tronu.

Jeff Peters, wice-prezes HBO podczas ogłaszania wystawy powiedział:

Mieszkańcy Hiszpanii będą mieli okazję zwiedzić zarówno Smoczą Skałę jak i Wielką Arenę. Będą również inne wręcz ikoniczne miejsca żywcem wyciągnięte z “Gry o tron”. Jesteśmy pewni, że mieszkańcy Hiszpanii jak i tych państw, które dopiero odwiedzimy, docenią możliwość wkroczenia w świat serialu!

Źródło: Watchers on the Wall