Już od 12 grudnia będzie można zakupić 7. sezon Gry o tron na DVD i Blu-Ray. Jak zwykle zestaw Blu-Ray będzie zawierał popularną serię pt. Historia i Wiedza, w której skład wchodzą animowane opowiadania sięgające głęboko w świat i mitologię Pieśni Lodu i Ognia. Jako przykład przytaczamy jeden z takich odcinków wydany razem z 6 sezonem opowiadający o Wojnie Dziewięciogroszowych Królów; jako narrator wystąpił Ian McShane (septon Ray):

Po przeglądzie zestawu Blu-Ray 7 sezonu Brytyjska Komisja Klasyfikacji Filmów opublikowała na swojej stronie listę wszystkich części Historii i Wiedzy wraz z czasem ich trwania, oto one:

  • Smocza Jama: 3:08
  • Cytadela: 2:32
  • Casterly Rock: 1:20
  • Wysogród: 3:24
  • Złota Kompania: 2:55
  • Przepowiednie Znanego Świata: 4:08
  • Królewski Namiestnik: 4:01
  • Deszcze Castamere: 5:40

W sumie nowe odcinki Historii i Wiedzy będą łącznie trwać 27 minut i 8 sekund. Nie wiemy jeszcze kto będzie prowadził narrację poszczególnych wątków, choć możemy poczynić kilka sugestii. Diana Rigg, czyli serialowa Olenna Tyrell świetnie pasowałaby do opowieści o Wysogrodzie, a Jim Broadbent grający Arcymaestera Ebrose’a  mógłby odsłonić kilka tajemnic Cytadeli. Wiemy, że Cersei ma zamiar sprowadzić Złotą Kompanię do Westeros, więc może to Lena Headey wystąpi w epizodzie o tej właśnie formacji?

Szczególnie interesujące wydają się być Deszcze Castamere, najdłuższa część zbliżającej się serii. Tytuł mocno nasuwa na myśl historię z młodości Tywina Lannistera, kiedy to młody spadkobierca dziedzictwa Casterlych zmiażdżył rebelię rodzin Reynów i Tarbecków, które to rody wykorzystały gnuśność starego Tytosa Lannistera, aby wystąpić przeciw swemu wasalowi. Na motywach tej makabrycznej historii powstały słynne Deszcze Castamere.

Królewski Namiestnik, kolejny długi odcinek serii, również intryguje tak samo jak Przepowiednie Znanego Świata. W pierwszym przypadku możemy się spodziewać historii powstania samej funkcji, jak i krótkiej listy charakteryzującej wszystkich dotychczasowych Namiestników. Druga pozycja natomiast być może rozjaśni nam mroki różnych przewijających się w serialu oraz książce proroctw, o których wciąż tak mało wiemy.  Niestety pewności nabierzemy dopiero, gdy 7 sezon ukaże się na Blu-Ray 12 grudnia (jeśli HBO okaże się wierne dotychczasowej formule, to możemy liczyć, że wypuszczą odcinek lub dwa przedpremierowo).

Kolejne seria Historii i Wiedzy zostanie wypuszczona tylko na Blu-Ray. Ale jest jeszcze jeden dłuższy odcinek: Podbój i Rebelia: Animowana Historia Siedmiu Królestw, który ukaże się w obydwu wydaniach, tak na Blu-Ray jak i na DVD. Będzie on opowiadał historię podboju Siedmiu Królestw przez Aegona Targaryena. HBO wypuściło krótki fragment, w którym narrację prowadzi Harry Lloyd (Viserys).

Źródło:winteriscoming.net