Firma Stern Pinball przy współpracy z HBO postanowiła wydać popularną grę Pinball przeznaczoną specjalnie dla fanów "Gry o tron" oraz "Pieśni Lodu i Ognia". Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Gra pozwoli wybrać graczowi dany ród (Starkowie, Greyjoyowie, Lannisterowie, Baratheonowie, Tyrellowie lub Martellowie) i poprowadzić go do zwycięstwa w postaci zdobycia Żelaznego Tronu.

Wśród dodatkowych “narzędzi” znajdziemy między innymi interaktywnego Drogona czy specjalny miecz, a jednym ze smaczków będzie… głos Sandora “Ogara” Clegane’a, który będzie warczał na gracza i zaczepiał go podczas rozgrywki.

pin1

Pinball wydawany będzie w trzech różnych modelach, różniących się obudową oraz grafikami od wewnętrznej strony (i oczywiście ceną, o czym poniżej). We wszystkich będą dostępne między innymi poniższe funkcje i elementy:

  • interaktywny Drogon z podświetlanymi polami,
  • takie detale jak bramy zamkowe, tarany i specjalny miecz, który przygotowuje posiłki do ataku,
  • trzy cele, które po trafieniu podświetlają napis “Pan Światła”.

Oprócz tego każdy model będzie zawierał klasyczne rozwiązania w pinballu, takie jak pułapki, cele z bonusami czy dodatkowe “życia”.

Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy dokładnie ruszy sprzedaż w USA oraz czy grę będzie można nabyć w Polsce. Ceny w zależności od edycji – Pro, Premium, Limited – będą wynosić kolejno 5,995, 7,595 i 8,795 tysięcy dolarów. Zapraszamy do obejrzenia oficjalnej galerii.

źródło: blogs.wsj.com/speaksy

Galeria

Wideo

"Gra o tron" - pinball - zapowiedź gry