Niedawno jeden z fanów sagi, Paul Suda, opublikował krótki film własnej produkcji o wydarzeniach związanych z Wieżą Radości. Inni postanowili iść w jego ślady.

Jeszcze jesienią ubiegłego roku grupa fanów sagi przeprowadziła zbiórkę funduszy na wyprodukowanie filmu, poświęconego Wieży Radości. W zeszłym miesiącu mogliśmy zobaczyć rezultaty ich pracy. Blisko trzy tygodnie później ukazano część tych wydarzeń również w serialu, w odcinku 6×03 – “Krzywoprzysiężca”.

Kolejny zespół podjął się ekranizacji innego wydarzenia z czasów upadku dynastii Targaryenów. Mowa o pojedynku Petyra Baelisha i Brandona Starka.

br

Dwudziestoletni Brandon był pierworodnym synem lorda Rickarda Starka, starszym bratem Eddarda, Lyanny i Benjena, dziedzicem Północy. Jego żoną miała zostać Catelyn Tully. Zakochany w Cat Littlefinger wyzwał na pojedynek Dzikiego Wilka, który był od niego większy, starszy i bardziej uzdolniony w walce. Brandon przyjął wyzwanie i usłuchał prośby swojej narzeczonej, żeby darować chłopcu życie. Dzięki temu Petyr nie zginął podczas pojedynku, lecz został ciężko ranny i po długim okresie dochodzenia do zdrowia odesłano go z Riverrun.

Petyr_vs_Brandon

Niedługo potem Brandon został zamordowany przez Aerysa Targaryena w Królewskiej Przystani, do której udał się, żeby odzyskać porwaną Lyannę. Czy film obejmie też i te wydarzenia? Niestety, na to raczej poczekamy dłużej.

Nie znamy dokładnej daty publikacji filmu. Jego twórcy nakręcili już dużą część materiału i wkrótce zamierzają opublikować pełniejszy zwiastun. Tymczasem, zapraszamy do obejrzenia pierwszej zajawki.

źródło: watchersonthewall.com

Wideo

Zwiastun fanowskiego filmu o Brandonie Starku [Napisy PL] [Westeros.pl]