Nowe odcinki (oprócz finału) nie będą dłuższe niż w poprzednich latach.

Po opublikowaniu oficjalnej informacji o siedmioodcinkowym siódmym sezonie i jeszcze krótszym ósmym wielu fanów z pewnością zadawało sobie pytanie, czy za sprawą tego zabiegu otrzymamy nieco dłuższe epizody niż w poprzednich latach. Jednak pierwsze oficjalne informacje ze strony HBO podają, że zarówno odcinek 7×01 jak i 7×02 będą trwały 59 minut. Czy kolejne będą dłuższe?

James Hibberd z serwisu Entertainment Weekly, który na bieżąco przekazuje informacje od HBO, rozwiewa jednak te nadzieje, dodając jednak, że jak co roku czeka nas dłuższy finał:

Odpowiedź jest prosta: nie, pozostałe [nie licząc finału – przyp. red.] odcinki nie będą specjalnie dłuższe. Jednak finał tradycyjnie będzie trwał dłużej – znacznie ponad godzinę. Wyjaśnienie jest proste – gdyby twórcy potrzebowali znacznie więcej czasu na dopowiedzenie historii, po prostu nakręciliby więcej odcinków, zamiast prosić HBO o mniej i potem wszystkie wydłużać. Dodatkowo można zaznaczyć, że w telewizji zazwyczaj otrzymuje się zapłatę za poszczególne odcinki, więc wydłużanie mniejszej ilości epizodów nie miałoby sensu, skoro HBO bez problemu zgodziłoby się na ich większą ilość.

Premiera 7. sezonu zaplanowana jest na 16 lipca w USA i dzień później w Polsce.

źródło: ew.com