Przyszły dyrektor programowy stacji oficjalnie potwierdził, że emisja serialu zakończy się na ósmej serii.

Casey Bloys, który zastąpił wieloletniego dyrektora programowego HBO Michaela Lombardo, podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Beverly Hills potwierdził, że “Gra o tron” zakończy się na 8. sezonie zgodnie z planami Davida Benioffa i Dana Weissa:

Tak, twórcy serialu mają konkretny plan, jeśli chodzi o liczbę sezonów. Osobiście chciałbym, aby przygoda z serialem potrwała 10 lat, ale w tym przypadku decydują właśnie oni.

Bloys odniósł się również do pogłosek, wedle których 8. sezon miałby mieć tylko sześć odcinków – zaznaczył, że decyzja w tej kwestii na chwilę obecną nie zapadła. Wypowiedział się także o potencjalnym serialowym prequelu “Gry o tron”:

Omawialiśmy już ten temat i nie jestem temu przeciwny, ale oczywiście taka produkcja musiałaby być bardzo dobrze przemyślana. Wątpię, by twórcy serialu mogli teraz o tym myśleć, skoro dopiero ruszyli z produkcją 7. sezonu. Jestem otwarty na taki pomysł, a twórcy również nigdy nie byli temu przeciwni, aczkolwiek na tę chwilę nie mamy żadnych konkretnych planów.

Premiera 7-odcinkowego 7. sezonu nastąpi dopiero latem 2017 roku.

źródło: ew.com