Islandzkie media informują o planowanych na styczeń 2017 roku zdjęciach do kluczowych scen 7. sezonu "Gry o tron".

Na chwilę obecną nie wiemy, kiedy dokładnie rozpoczną się zdjęcia do 7. sezonu “Gry o tron”, ale z pewnością będą już trwały na początku 2017 roku. Wiemy natomiast, że 7. sezon zadebiutuje później, niż można było się spodziewać.

ravenn

Pod koniec 6. sezonu zima “oficjalnie” przybyła do Westeros, co z pewnością oznacza poszukiwanie odpowiednich do tej pory lokacji na dłuższe okresy zdjęciowe niż w poprzednich latach.

Islandzki serwis Vísir.is donosi, że przedstawiciele HBO spotkali się z jedną z islandzkich wytwórni filmowych, aby przygotować się do kręcenia 7. sezonu w styczniu 2017 roku. Strona podaje także, że w zdjęciach weźmie udział sześciu aktorów z głównej obsady serialu.

Jeśli zima, która spadła na Westeros, będzie postępować w serialu bardzo szybko, może to oznaczać, że mroźne lokacje będą potrzebne do większości wątków – a co za tym idzie, trudno mieć pewność, o których sześciu bohaterach może być mowa.

Do tej pory islandzkie krajobrazy stanowiły tło dla wydarzeń rozgrywających się na Murze oraz na dalekiej Północy (głównie w wątku Jona Snowa).

7. sezon – jak potwierdził jeden z reżyserów, Jack Bender – ma mieć tylko siedem odcinków.

źródło: visir.is