Znamy szczegóły na temat sceny batalistycznej, kręconej na potrzeby 6. sezonu "Gry o tron" w Saintfield w Irlandii Północnej. Na planie zaobserwowano również jednego z kluczowych dla serialu aktorów. Ostrzegamy przed potężnymi spoilerami z 6. sezonu!

Serwis WatchersOnTheWall opublikował kilka detali dotyczących bitwy, do której zdjęcia kręcone są w północnoirlandzkim Saintfield (o czym pisaliśmy w tym newsie).

Jak donosi serwis, twórcy planują nakręcić potężną bitwę, która zostanie pokazana w dziewiątym odcinku najnowszej serii – dziewiątym, czyli często uznawanym za najważniejszy w całym sezonie. Przypominamy, że podobnie było z bitwami w drugim (2×09 – bitwa nad Czarnym Nurtem) czy czwartym (4×09 – bitwa o Mur) sezonie, a na przestrzeni całego serialu to właśnie przedostatnie epizody uważane były zarówno przez fanów jak i twórców za najbardziej istotne oraz kulminacyjne.

W bitwie mają wziąć udział siły dzikich, a także wojska między innymi Boltonów, Umberów i innych północnych rodów. I co ważniejsze, na miejscu zauważono KITA HARINGTONA (JON SNOW), KTÓRY RÓWNIEŻ BRAŁ UDZIAŁ W KRĘCENIU SCEN. Jest to pierwsze poważniejsze potwierdzenie odnośnie jego powrotu do serialu mimo wielu zapowiedzi od zarówno twórców, jak i samego Haringtona, dotyczących tego, że nie zobaczymy już tego aktora w 6. sezonie.

Zdaje się więc, że Jon Snow w jakiś sposób zostanie uratowany bądź wskrzeszony po wydarzeniach z finału 5. sezonu.

Jak według Was mógłby “powrócić do życia”?

jon0(kadr z odcinka 5×10, © HBO)
źródło: watchersonthewall.com