Istnieje szansa, że uznane studio tworzy nową grę komputerową na podstawie serialu.

Informacja wypłynęła za sprawą strony internetowej sieci amerykańskich sklepów Target, gdzie pojawił się zalążek karty produktu o nazwie Bethesda: Game of Thrones. Można by to uznać za pomyłkę jakich wiele w tej branży, lecz zdarzały się już sprawdzone przecieki od tej firmy.

Warto przypomnieć, że w 2011 roku Todd Howard – szef Bethesda Game Studios – zdradził, iż jego zespół dostał propozycję stworzenia gry na bazie pierwszego tomu Pieśni Lodu i Ognia. Jako że on sam bardzo ceni serię, projekt miałby szansę powodzenia. Wówczas jednak woleli skupić się na tworzeniu tytułu osadzonego w ich własnym świecie. Ostatecznie okazało się nim The Elder Scrolls V: Skyrim.

Trzeba także pamiętać, że Bethesda to nie tylko producent (przede wszystkim kojarzony z wspomnianej wyżej serii The Elder Scrolls czy nowszych części Fallouta), lecz jest też wydawcą, z którym pracuje wiele firm, takich jak Arkane Studios (twórcy serii Dishonored), id Software (ojcowie serii Wolfenstein, Doom i Quake) czy ZeniMax Online Studios (odpowiedzialne za The Elder Scrolls Online). Dlatego ewentualna gra nie musi być – jak wielu fanów oczekuje – pozycją z gatunku cRPG, lecz skradanką, first-person shooterem czy nawet MMORPG.

[AKTUALIZACJA] Lee Henderson reprezentujący firmę Target wydał oficjalny komunikat odnośnie wycieku.

To nie jest prawdziwy produkt – przepraszamy za zamieszanie.