Wypromowana przez serial HBO marka "Pieśni Lodu i Ognia" nie mogła nie pojawić się również w świecie gier planszowych. Jeszcze w tym miesiącu będzie można zamówić w Polsce grę "Monopoly: Game of Thrones Deluxe" - przedsprzedaż już ruszyła!

Grę (znaną też pod nazwą “Monopoly: Game of Thrones Collector’s Edition”) można już zamawiać w serwisie Muve.pl, a data premiery (i wysyłki dla wcześniej zamówionych egzemplarzy) została ustalona na 14 października (z zastrzeżeniem, że może ona ulec nieznacznej zmianie), a jej cena to 239,99 zł. Niestety trzeba też zwrócić uwagę na jeden minus: na chwilę obecną gra niestety będzie dostępna tylko w angielskiej wersji językowej (pudełko widoczne w galerii poniżej jest tylko opakowaniem zastępczym stosowanym w celach promocyjnych przez dystrybutora).

monop2(źródło: muve.pl)

Edycja “Monopolu” dla fanów “Gry o tron” oferuje całkowicie przebudowaną mapę oraz charakterystyczne dla “Pieśni Lodu i Ognia” pionki. Wśród charakterystyki można wymienić m.in.

  • 6 oryginalnych pionków (smocze jajo, korona, wilkor, Żelazny Tron, trójoka wrona i biały wędrowiec),
  • tradycyjne karty “Szansa”  i “Kasa społeczna” zostały zastąpione frazami “Valar Morghulis” oraz “The Iron Throne”,
  • domy i hotele przekształcone zostały we wsie i zamki,
  • dostępne opakowanie oraz konkretne miejsca na planszy są odwzorowaniem miejsc i motywów z “Pieśni Lodu i Ognia”.

Przy okazji przypominamy również, że w tym roku powstała również gra “Ryzyko” w wersji “Gry o tron” oraz specjalna linia maszyn pinballowych. Ich opisy znajdziecie poniżej w sekcji “Przeczytaj również”.

[Aktualizacja 08.10.2015 16:41]
Uzyskaliśmy od serwisu Muve.pl informację potwierdzającą wydanie gry w polskiej wersji językowej – na chwilę obecną jest ona zaplanowana na początek przyszłego roku.

źródła: muve.pl
amazon.com

 

Galeria