Laureatka nagrody Emmy, która od początku tworzyła stroje dla "Gry o tron", zakończyła na najnowszym sezonie współpracę z ekipą serialu. Zapraszamy do obejrzenia galerii kostiumów, które zaprojektowała bądź których tworzenie nadzorowała.

Clapton pracowała przy „Grze o tron” od samego początku, a więc od produkcji odcinka pilotażowego. Artystka stwierdziła, że jej praca przy serialu dobiegła końca, jako że miała okazję tworzyć kostiumy we wszystkich możliwych wątkach:

Uważam, że osiągnęłam już wszystko, co można była osiągnąć. Było dla mnie ważnym, aby przed odejściem stworzyć kostiumy dla wszystkich wątków pod kątem geograficznym.

Oprócz „Gry o tron” Michele pracowała również przy takich serialach jak „Dziennik Anne Frank” (2009), „The Devil’s Whore” czy „Rozważna i romantyczna”, a także kilku filmach – np. „Miłość i inne nieszczęścia”, „Zanim zasnę” czy „Królowa pustyni”.

Aktorka kończy obecnie prace nad filmem „Ali and Nino”; póki co nie wiadomo, co będzie jej następnym projektem ani kto zastąpi ją w ekipie „Gry o tron”.

źródła: fashionista.com / vogue.it / nymag.com / michelecarragherembroidery.com