W sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat nowych ról w 6. sezonie "Gry o tron", który zadebiutuje wiosną 2016 rok. Jedna z nich wskazuje na Eurona Greyjoya! Zapraszamy do dzielenia się Waszymi propozycjami i spekulacjami na podstawie dostępnych opisów.

Wątek Greyjoyów był bez wątpienia jednym z tych, za którymi fani książek oglądający serial tęsknili najbardziej, sądząc niekiedy, że został on całkowicie wycięty z produkcji HBO – jednak modły wielu mogły zostać właśnie wysłuchane…

Jak donosi serwis WatchersOnTheWall, powołując się na własne źródła, mimo faktu, że nadal mamy emitowany 5. sezon, to twórcy “Gry o tron” ruszają powoli z castingiem do szóstego. Poniżej prezentujemy opisy nowych postaci i krótką analizę (a raczej zgadywankę) dotyczącą tego, kogo mogliby zagrać.

 • Pirat, 40-50 lat. Jest “słynnym piratem i postrachem mórz na całym świecie. Podstępny i bezwzględny człowiek, zdający się czasami być na skraju szaleństwa”. Mężczyzna o groźnym wyglądzie, mający odegrać sporą rolę w sezonie.

Opis bez wątpienia pasuje do Eurona Greyjoya, wuja Theona, który w książkach powraca na Wyspy Żelazne, aby spróbować przejąć władzę po śmierci Balona Greyjoya. Wielu fanów widziałoby w tej roli Madsa Mikkelsena, którego możemy obecnie oglądać w tytułowej roli w serialu “Hannibal”:

mads(Mads Mikkelsen jako Euron Greyjoy – autor nieznany)

Kolejne role:


 • Ojciec, 50-60 lat, jeden z najwspanialszych wojskowych w Westeros – pozbawiony humoru, poważny i wzbudzający grozę. Stosuje wojskową dyscyplinę zarówno w polu jak i w domu. Rola opisywana jako “poważna”, jeśli chodzi o 6. sezon. Postać ta będzie związana z jedną z dotychczasowych postaci.

Opis pasuje do Randylla Tarly’ego – ojca Sama, który dotychczas był tylko wspominany w serialu (w drugim sezonie i ostatnio przez Stannisa w obecnym). Lord Randyll Tarly jest głową swojego rodu i wyśmienitym dowódcą, stacjonującym w położonym w Dorzeczu Maidenpool.

rand(Randyll Tarly, © Fantasy Flight Games)

Kolejne trzy role wg WatchersOnTheWall to kolejno matka (Melessa Florent), siostra i brat Sama. Takie rozwiązanie mogłoby wskazywać, że Sam opuści Mur i w drodze na południe natknie się na swojego ojca i odwiedzi rodzinny dom:

 • Matka, po pięćdziesiątce. Urocza, lekko pulchna i kochająca matka, która ma słabość do jednego ze swoich dzieci.
 • Siostra, tuż po dwudziestce. Miła, przyjacielska i skromna kobieta.
 • Brat, dwadzieścia kilka lat. Wysportowany i uzdolniony myśliwy. Wspaniały szermierz – niezbyt bystry, lecz pozostaje ulubieńcem ojca.

 • Kapłan, 40-50 lat. Szorstki mężczyzna i były żołnierz, który na stare lata zwrócił się kur religii. Stał się pozbawionym celu duchownym, który czuwa nad grupką wieśniaków. Uczciwy człowiek i weteran wielu bitew.

Może to być septon Meribald, którego na swej drodze napotykają Brienne i Pod i który prowadzi ich w kierunku Cichej Wyspy, na której według niektórych teorii przebywa (spoiler!):
[spoiler]Sandor Clegane.[/spoiler]


Pozostałe role, które trudno dopasować do różnych postaci ze względu na brak szczegółowych informacji:

 • Aktorka po czterdziestce, wytworna i podróżująca z trupą teatralną. Zabawna, charyzmatyczna i nie stroniąca od rumu.
 • Kapłanka w wieku 20-30 lat; piękna i zwracająca na siebie uwagę.
 • Nieustraszony wojownik, 30-40 lat, potężnie zbudowany.

Opis niewiele nam mówi – być może będzie to wymysł scenarzystów i przedstawioną grupę napotka któryś z bohaterów podczas swojej wędrówki przez Westeros (Brienne i Pod albo Sam).

Trzech chłopców do wspólnych scen:

 • Potężny chłopak – aktor w wieku 10-12 lat, który miałby zagrać osobę w wieku 7-8. Mądry chłopak, który jest przerośnięty jak na swój wiek. Jest potężny i wysoki, ale nie jest gruby. Potrzebny do jednorazowego występu.
 • 12-letni chłopiec o kasztanowych włosach i niebieskich oczach. Aktor musi potrafić posługiwać się północnym akcentem. Będzie trenował z drewnianym mieczem.
 • 7-letni chłopiec o ciemnych włosach i zielonych oczach, również posiadający północny akcent i walczący drewnianym mieczem (zapewne z chłopcem powyżej).

Czyżby miała to być retrospekcja z Winterfell albo wizja Brana? Opis “potężnego chłopaka” może wskazywać na Hodora, jeśli założymy, że kiedyś był on normalnym chłopcem i jakiś wypadek (np. podczas walki na wspomniane drewniane miecze) sprawił, że częściowo utracił rozum, z kolei dwójka walczących ze sobą chłopców może wskazywać na Theona Greyjoya i Robba Starka z okresu ich młodości – zgadza się chociażby wiek (Theon urodził się pięć lat przed Robbem).


 

A jakie są Wasze przypuszczenia? Zapraszamy do spekulacji!

źródło: watchersonthewall.com