W wywiadzie dla brytyjskiego Metro wokalista ujawnił, że już trzy lata temu rozmawiał z przedstawicielami HBO na temat dołączenia do serialu w postaci statysty i pojawienia się w na chwilę w którymś z odcinków (w ramach tzw. cameo). Niestety ze względu na inne zaplanowane wydarzenia nie był dostępny podczas kręcenia zdjęć. Teraz jednak aktor planuje pojawić się na planie 6. sezonu “Gry o tron”, który zadebiutuje najprawdopodobniej w kwietniu 2016 roku.

Rozmawialiśmy całe wieki temu o tym, bym dołączył na krótko do obsady jako statysta, jednak za każdym razem, gdy trwały zdjęcia, ja byłem w trasie koncertowej w Wielkiej Brytanii. Teraz na szczęście mam więcej czasu i znów będę ich [HBO – przyp.red.] o to męczył.

Sheeran nie byłby pierwszym znanym muzykiem, którego wprawne oko widza mogło dostrzec w serialu. W trzecim sezonie Will Champion – perkusista Coldplay – wcielił się w jednego z członków orkiestry podczas Krwawych Godów w Bliźniakach. Z kolei wokalistę zespołu Snow Patrol, Gary’ego Lightbody’ego, mogliśmy zobaczyć w odcinku 3×03 jako jednego z żołnierzy Boltonów.

Wśród znajomych Sheerana z obsady “Gry o tron” są m.in. Kit Harington (Jon Snow) i Maisie Williams (Arya Stark).

W jakiej roli w “Grze o tron” widzielibyście brytyjskiego wokalistę?