Kevan Lannister

Drugi syn lorda Tytosa Lannistera i Jeyne Marbrand, młodszy brat Tywina Lannister i jego prawa ręka. Mąż Dorny Swyft, z którą ma czworo dzieci, Lancela, Willema, Martyna i córkę Janei. Wraz ze swoimi braćmi brał udział w Wojnie Dziewięciogroszowych Króli, podczas której zdobył tytuł rycerza. Podczas Wojny Pięciu Królów wspomagał Tywina w kampanii prowadzonej w Dorzeczu. Brał udział w odsieczy podczas Bitwy nad Czarnym Nurtem. Wkrótce potem dołączył do składu Małej Rady Joffreya I Baratheona służąc jako Starszy nad Prawami. Po śmierci swojego brata, Kevan pwrócił do Casterly Rock.

Komentarze (7)

 • Dawid Forrester 27/10/2015 19:54
  Wraz z jego śmiercią nadeszła zima.
  • Łukasz 17/06/2016 09:17
   Dla rodu Lannisterów na pewno :)
 • qwerty 15/11/2015 13:51
  W przyszłym sezonie pewnie się z nim pożegnamy.
  • Arczi 27/10/2017 07:41
   Jego śmierć jest jedną z moich ulubionych. Monolog Varysa, potem jeszcze jego ptaszki. Achhhh... Majstersztyk!
 • Łukasz 05/06/2016 13:37
  Dlaczego nie dopiszecie do końca? Przecież jego historia została już zakończona przez Varysa i jego ptaszki. Chociaż szczerze mówiąc żal mi się go zrobiło, podzielam opinie Varysa "dobry człowiek służący złej sprawie". Z drugiej strony jak pomyślę, że bez niego ród Lannisterów upadnie aż ciepło się na sercu robi. #NIKTJUŻWASNIEURATUJESKURWYSYNY#
 • Mariusz 04/11/2016 23:47
  Dlaczego ród Lannisterów miałby upaść bez niego? jest jeszcze jego syn Martyn, Daven namiestnik zachodu oraz Damion kasztelan Casterly Rock. Są co najmniej 3 opcje przedłużenia rodu.
 • Anonim 14/12/2016 00:59
  O wiele więcej, ale mi nie chodziło o wyginięcie rodu tylko o klęskę Kevan był ostatnim człowiekiem który znał się na rządzeniu reszta Lannisterów jest zepsuta i nie znają się na polityce. Po jego śmierci Lannisterowie nie mają nikogo kto rządził by w ich imieniu teraz władzę po całości przejmą Tyrellowie z Wysogrodu którzy pewnie przegrają z Młodym Gryfem. Myślisz, że Aegon albo Dany pozwolą im dalej władać Zachodem? otóż nigdy tego nie zrobią więc koniec tego rodu jest bliski.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeśli planujesz dodać komentarz zawierający spoilery, użyj tagów (spoiler) treść (/spoiler)