Tyrion Lannister

Opis

Karzeł. Najmłodszy potomek Lorda Tywina Lannistera. Jego matka – Joanna Lannister zmarła podczas jego porodu. Mówi się, że Bogowie poskąpili mu wszystkiego, czym obdarowali jego rodzeństwo: siostrę Cersei oraz starszego brata Jaime’a. Niedostatek wzrostu i siły fizycznej nadrabia rozumem. Często przezywany krasnalem, karłem czy pół-człowiekiem.

Rodzina

Cytaty postaci

"Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoim słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie"
do: Jona Snowa
"Muszę mieć swój udział w podtrzymywaniu honoru mojego domu, zgodzisz się chyba ze mną? Tylko w jaki sposób? No cóż, może nogi mam za krótkie w stosunku do reszty ciała, za to głowę posiadam za dużą, chociaż ja ujmuję to inaczej i mówię, że jest na tyle duża, żeby pomieścić mój umysł. Jak widzisz, potrafię bardzo trzeźwo ocenić swoje silne i słabe strony. Moją bronią jest mój umysł. Brat ma swój miecz, król Robert ma swój młot, a ja mam swój umysł… umysł zaś potrzebuje książek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia do ostrzenia, jeśli, oczywiście, ma zachować swoją ostrość."
do: Jona Snowa
"Niszcząc jednego wroga, tworzymy dwóch nowych"
do: Cersei Lannister
"Nie łatwo być pijakiem. Tylko dlatego ludzie czasem trzeźwieją"

Cytaty na temat tej postaci:

"Bardzo mały człowiek może rzucać bardzo duży cień"
Lord Varys

Galeria

Postacie

Więcej

Popularne