Loras Tyrell

Znany jako Rycerz Kwiatów. Rycerz z rodu Tyrellów. Trzeci syn Mace'a Tyrella. W młodości służył w Końcu Burzy Renly'emu Baratheonowi jako giermek. Brał udział w Bitwię nad Czarnym Nurtem a wkrótce potem dołączył do Gwardii Królewskiej Joffreya Baratheona.
W serialu Loras jest jedynym synem Mace'a Tyrella, co czyni go dziedzicem Wysogrodu. Przejął więc on poniekąd rolę Willasa Tyrella, który nie pojawia się w serialu.

Komentarze (2)

  • MocArz 04/10/2015 21:29
    Mam nadzieje że zostanie zesłany na mur, w końcu ktoś musi "ciągnąć" ten wątek :D
  • Euron "zwycięskie oko" Greyjoy 01/05/2016 15:31
    Czy są tutaj obecni fani książek? Jak ktoś przeczytał Taniec ze smokami...
    Loras może nie jest jednym z moich ulubieńców ale nie można zaprzeczyć, że jest on ciekawą postacią. W młodym wieku został gwardzistą królewskim. Fakt, jest czasami rozwydrzonym dupkiem, idiotą. To w nim jest piękne. Zdolny, dobrze zapowiadający się rycerz oraz głupi młodzian w jednej osobie. Ciekawią mnie jego losy po zdobyciu smoczej skały. To już nie będzie ten sam Loras, który był piękny, uroczy, obiekt westchnień młodych dwórek. Nowego Lorasa widzę tak; smutny, małomówny, trenujący jeszcze więcej godzin szermierkę oraz... mający zamiar zemścić się na Cersei. Wg mnie dla niego najważniejszymi rzeczami była uroda i zdolności szermierskie. Teraz jak nie ma tego pierwszego, odda się absolutnie drugiemu swemu atutowi. Zapewne będzie też odczuwał niesamowity gniew. Oby go przekierował na Cersei, która otwarcie odmówiła wsparcia dla Wysogrodu. Stary Loras też nie był taki zły. Odważny, rycerski, młody (czyli wszystko przed nim choć o Joffreyu czy Robbie można byłoby powiedzieć to samo xD). Trzeba podkreślić jego oddanie dla rodu. Gdy Greyjoyowie zaatakowali ziemie chorążych Tyrellów to od razu chciał pomóc swoim rodzimym terenom. Chciał... :(
    Co sądzicie o książkowym Lorasie?

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeśli planujesz dodać komentarz zawierający spoilery, użyj tagów (spoiler) treść (/spoiler)

Odliczamy

Premiera finałowego sezonu

dni
godz
min
sek

Świat