Zwany Qhorinem Półrękim, znany i doświadczony zwiadowca z Nocnej Straży oraz zastępca dowódcy Wieży Cieni. Podczas wyprawy Lorda Dowódcy Mormonta, dołączył do niego na Pięści Pierwszych Ludzi, wraz ze 100 braćmi z Wieży Cieni. Wraz z Jonem Snowem i kilkoma braćmi udał się na zwiady w kireunku obozu Mance'a Raydera. Ich misja jednak zakończyła się niepowodzeniem i zostają oni schwytani do niewoli przez Dzikich. Qhorin zginął z ręki Jona Snowa w drodze do obozu Króla za Murem. Była to ich część planu, który miał sprawić by Dzicy zaufali Jonowi.

Komentarze (2)

 • Anonim 25/06/2016 15:10
  Ciekawe dlaczego jest nazywany półrękim nie wygląda ,żeby nie miał połowy ręki.
  • Mila 23/10/2017 17:27
   W książce stracił 3 palce prawej ręki gdy zaslonil się nią przed ciosem toporem dzikiego z tego co pamiętam.
   Dlatego musiał nauczyć się walczyć lewą ręką. Był w tym tak zdeterminowany, że podobno walczył lewą jeszcze lepiej niż wcześniej prawą. Prawdziwa legenda Nocnej Straży i największy postrach dzikich z wszystkich braci. Niestety w serialu postać zmarginalizowana i pozbawiona całej swej epickości. Mocno też zmieniony cały jego wątek z Jonem.
   Nie było żadnego wędrowania Jona z Ygritte po pustkowiu. Jon ją po prostu wypuścił i sam o tym powiedział Pòłrękiemu. Dzicy wypatrują ich przez orła Dzikich, który najpierw widzi Ducha i go atakuje - Jon w książce jest wargiem i widzi to oczami Ducha, a potem, gdy całą piątką odnajdują rannego wilka to orzeł wypatruje również ich i muszą uciekać.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeśli planujesz dodać komentarz zawierający spoilery, użyj tagów (spoiler) treść (/spoiler)

Odliczamy

Premiera finałowego sezonu

dni
godz
min
sek

Świat