Ramsay Bolton

Bękart lorda Roose'a Boltona i młynarki znad Płaczącej Wody. Po zdobyciu WInterfell przez Theona Greyjoya, Ramsay odbił zamek poczym spalił go ,zabił wszystkich jego mieszkańców i zabrał Theona do Dreadfort jako zakładnika. Tam torturował go i złamał psychicznie - nazywa go odtąd Fetorem. Zostaje legitymizowanym bękartem przez króla Tommena I Baratheona i zmienia nazwisko na Bolton. Wkrótce potem staje się lordem Hornwood i Winterfell. Bierze ślub z rzekomą Aryą Stark, która naprawdę nazywa się Jeyne Poole (w serialu bierze ślub z Sansą Stark).

Komentarze (32)

 • Roslin Frey-Tully 24/07/2015 16:04
  Ramsay, ty zdegenerowany hobbicie!
 • Anonim 25/07/2015 13:10
  Ramsay Snow. :)
 • Anonim 25/07/2015 13:11
  To zawsze będzie Ramsay Snow. Nie Bolton. Snow.
 • Stark 11/12/2015 16:19
  The North remember
 • Magda 12/12/2015 20:21
  To najbardziej okrutrutny gość w całym serialu
  • pela 16/03/2018 21:52
   najwiekszą sadystka jest Cersei . .ale on też jest niezły . . . . .żle skończył . . .powinien do starości pracować na rzecz Wieterfield . . .w kajdankach . .kopać fosę pod drut kolczasty na umarłych co idą
 • Stannis II Baratheon
  Stannis II Baratheon 10/01/2016 01:14
  Nic nie wspomnieli o Fetorze i Domericu. A powinni.
 • dariusz szczotkowski 23/03/2016 13:57
  ja tam go lubię, nwm dlaczemu wszyscy po nim tak jeżdżą przecież on nic nie zrobił starkom tylko jego ojciec roose on odbił winterfelll z rąk greyjoyów według mnie na lepsze :) w bitwie w 6 sezonie wiem że przegrają aczkolwiek wolałbym żeby ramsey się pokazał.
  • lord york lancaster 21/08/2017 12:22
   dariusz szczotkowski - miłośnik skórowania, a może zestaw małego kanibala ? To tylko literatura i film, a jak wyraźnie wyzwala to co w niektórych siedzi bardzo głęboko ...demony zła, zwyczajne zwyrole i takie tam kumple niektórytch (patrz d. sz.)
   • pela 16/03/2018 21:56
    zastanawiam się jaka kara powinna być dla takich zwyrodnialców co nie znaja doktryny humanizmu . .. sądze ze jak Stalin stwierdził . . .pracuj na rzecz Państwa . . . .wydobywając uran . . .na Syberii
 • Euron "zwycięskie oko" Greyjoy 01/05/2016 14:58
  Ramsay!!! Jeden z najsprytniejszych graczy w grze o tron. Ci co czytali książki wiedzą, że przysparzał Starkom problemów jeszcze przed krótkim panowaniem Theona w Winterfell. Skubany ma spryt, którym się wykazał nie raz (uprowadzenie lady Hornwood, fortel przeobrażenia się w fetora, "pomoc" dla Cassela, następnie "pomoc" dla Theona, zdobycie fosy Cailin)
 • Jakaśtamnazwa 02/05/2016 07:58
  Ja tam go lubię :D
 • 20 dobrych ludzi 07/05/2016 19:58
  All hail lord Ramsay of the house Bolton, lord of Winterfell, Dreadfort and Warden of the North.
 • Pani Snow-Bolton 19/05/2016 20:51
  Oh! Kocham mocno!
 • XENA
  XENA 31/05/2016 21:58
  Ramsay największy psychol w serialu ale do tego inteligentny i cholernie sprytny, swój spryt wykorzystał wiele razy i zawsze dobrze na tym wychodził. Nie boij się nikogo ani niczego, nie boij się zabijać robi to z wielką ochotą. Nie przejmuje się zupełnie niczym, jest ryzykantem. Przechytrzył nawet swojego ojca zabijając go. Kieruje się tylko jedną zasadą po trupach do celu. Pomimo tego że jest złą postacią bardzo lubię patrzeć na sceny z nim. Jest bardzo ciekawą postacią, wyrazistą, przy Ramsayu na pewno nie da się nudzić. Złe postacie są ciekawsze od tych dobrych a Ramsay jest zdecydowanie złą i bardzo ciekawą postacią.
  • pela 16/03/2018 22:01
   xena . .lubi . . sadyzm . . . .bo lubi patrzeć . . . .. dziwne że przemoc jest przyjemna dla ludzi . . .. mnie odpycha i przeraża . . ... jednak gdybym miał karać to z całą bezwzględnością . . ale ja JS ścięcie jest najbadziej humanitarne . . .albo prc do późnej starości w kajdankach
 • dawcio10 27/06/2016 11:08
  Marnie skończył zjedzony przez swoje ukochane ogary...
 • Grzesiek 04/07/2016 03:27
  Jestem oburzony reakcją dziennikarzy opisujących serial Gra o Tron jak również fanów tego tytułu. Chodzi mianowicie o ród Boltonów, który w sposób niebywale subiektywny przedstawia zdecydowana większość komentujących. W postaci Ramsay'a dostrzegałem sprawnego polityka, dobrego lidera i personę, która jest znakomitym przykładem na to, że ciężka praca może zaprowadzić cię daleko. Przecież kilka sezonów wcześniej Ramsay był zaledwie bękartem, ale dzięki uporowi i inteligencji stanął na czele rodu Boltonów. Zarzutu dotyczące jego brutalności? Bądźmy poważni! Serial nawiązuje do czasów średniowiecza, gdzie przemoc była traktowana inaczej, aniżeli dziś. Poza tym inni bohaterowie również nie stronili od mordów. Jeżeli chodzi o koniec jego panowania, to miałem lekkie pretensje do scenarzystów serii. W poprzednich latach mogliśmy zobaczyć w ówczesnym bękarcie osobę odważną, waleczną(nieudana próba odbicia Fetora przez żelaznych ludzi)i generalnie chętną do walki. W przedostatnim odcinku szóstego sezonu Ramsay był nieco zbyt zdystansowany względem bitwy, przynajmniej w stosunku do tego co było wcześniej. Poza tym nie możliwym byłoby zabicie go przez ukochane i co istotne wierne psy.
  • Anonim 04/07/2016 10:55
   Zważ na to co było powiedziane że nie jadły przez 7 dni wiec nawet najbardziej oddane psy niewytrzymały by tego
   • Grzesiek 04/07/2016 16:32
    Gdyby sytuacja dotyczyła kotów miałbyś stuprocentową rację, niemniej mówimy o psach, dlatego też jesteś w błędzie. Inna sprawa, że i ten wątek wypadałoby poruszyć, chodzi mianowicie o rzekome niekarmienie psów przez lorda Boltona. Z wcześniejszych serii i jak sądzę książek wynika, że Ramsay uwielbiał swoje psy, dbał o nie, zabierał na polowania, szkolił i karmił, czasem nawet mięsem ludzkim! Nie wydaje mi się, żeby dla zwykłego kaprysu(chęć zobaczenia jak rozrywają kogoś na strzępy)był w stanie odebrać im pokarm na tak długi czas.
    Wyżej wspominałem o tym, że scenarzyści zawiedli mnie swoim podejściem do rodu Boltonów i wciąż będą pozostawał przy swoim. Seria straciła rewelacyjne postaci, choć będąc uczciwym muszę zaznaczyć, że Roose stracił życie przez swoją nieroztropność i zbyt duży dystans jaki okazywał pierworodnemu synowi jakim bezdyskusyjnie był Ramsay. Bardzo sobie ceniłem wcześniejszego władcę Północy, niemniej zbyt często dawał Ramsay'owi do zrozumienia, że to ewentualny owoc jego małżeństwa z jedną z córek lorda Frey'a może w przyszłości przejąć po nim panowanie na tamtych terenach. Ramsay nie miał więc wyboru i uśmiercił ojca jak również macochę i konkurenta w postaci niemowlaka. Czy się to komuś podobało czy nie, to należy uszanować fakt, iż nowy władca Winterfell nie miał innego wyjścia.
    Kogo mamy na jego miejscu? Bękarta, którego na łożu śmierci porzuciła własna matka i który faktycznie nie wie kto jest jego prawdziwym ojcem. W ramach doradczyni nie nazbyt inteligentna Sansa Stark - postać miałka, zwyczajnie nudna. Ta cała koalicja jest powtórką z rozrywki jaką zafundował nam widzom Robb Stark, którego w sposób szalenie efektowny unieszkodliwił Roose Bolton wraz z rodem Freyów. Żałuję, że poza Boltonami nie zobaczymy już bardzo interesującego przedstawiciela rodziny Umberów(świetna walka z dzikusem, który wygrał z nim po nieuczciwej walce)i rządnych zemsty Karstraków. Generalnie gdyby nie pomoc ze strony zdradzieckiego Littlefingera, to bękart Jon Snow nigdy nie sprostałby armii dowodzonej przez prawowitego króla Północy Ramsay'a Boltona. Wygrała anarchia, bunt, nieuczciwość i w końcu podstęp.
    • Inkwizytor 21/07/2016 15:50
     Komentarz ok ale końcówka ... rozwaliła mnie ostatnia kwestia, że wygrała "nieuczciwość i podstęp" w starciu z jak by tu napisać - uczciwym, brzydzącym się podstępem Ramsayem:). W tych kategoriach okazał się zatem zbyt mało nieuczciwy i podstępny co oznacza ogólnie kiepski wynik. Postać ciekawa ale dobrze byłoby nie spotkać takiej ciekawości na swojej drodze
    • Ben Flanders 08/08/2016 14:14
     Nie wiem jak było w książkach, ale ja odniosłem wrażenie, że psy były posłuszne na takiej samej zasadzie jak Fetor. Czy dbał o nie? Nie jadły przez 7 dni... Ich posłuszeństwo wywołane było strachem, a posłuszeństwo to nie to samo co lojalność.
  • buzdygan 08/08/2016 18:55
   Nie zgadzam się, co prawda Ramsay głupi nie jest, ale sprawnym politykiem nie jest. Wszystko zawdzięcza temu , że Roose zdradził Młodego Wilka. Według mnie, nawet głupiec w tak dobrej sytuacji, jaką miał Ramsay, dałby radę zrobić to, co on zrobił. Sprawnym politykiem był Tywin lub Roose, Ramsay wyróżniał się tylko okrucieństwem, a takie tępe okrucieństwo raczej nie cechuje sprawnego polityka.
  • pela 16/03/2018 22:09
   trochę masz racji jeśli chodzi o Historię . . .problem pojawia się w tym . . .kto z bohaterów będzie miał pierwszy odruchy humanitaryzmu . . . . . .. a nie czerpanie przyjemności z cierpienia innych . .. . .dzisiejszy problem polega na naszym ludzkim stosunku do zwierząt . .jesteśmy jak w średniowieczu . . . .. sadyzm do zwierząt jest nam obojętny . . . .ale mentalność się . .i co ciekawe ustawodawstwo . .dotyczące ochrony zwierząt . . .ciekawe jest to ze ludzie segregują zwierzęta na lepsze i gorsze . .gospodarskie można zabijać do woli . .ale już rzadkie i dzikie nie bo dostały lepszą ochrone prawną np. zabicie pandy wielkiej w chinach jest karane smiercią . . . . . ale to też się powolutku zmienia . . . . . . .
 • Inkwizytor 08/08/2016 14:42
  Psy były przyzwyczajone do surowego mięsa i żyjących ofiar. Chyba łatwiej było im się zdecydować na pożarcie swojego pana
 • Grzesiek 29/09/2016 15:31
  Psy mogły sobie być przyzwyczajone do czegokolwiek, co nie zmienia faktu, że nie byłyby w stanie pożreć żywcem swojego pana, taka już ich natura.
  Ramsay nie był sprawnym politykiem? Błagam was o odrobinę obiektywizmu! Mówimy tu o jednym z najlogiczniejszych jeżeli nie najlogiczniejszym władcy, co doskonale pokazał przebieg serialu. Prawowity król Północy oczywiście zawdzięcza sporo ojcu, niemniej pamiętajmy o tym, że pod jego nieobecność lord Bolton podporządkował swojej rodzinie cały region, robiąc to sprawnie i co istotne niezwykle skutecznie. Później zaś zawarł korzystne koalicje i był o krok od zmiażdżenia buntowniczego bękarta jakim bez cienia wątpliwości był Snow. Niestety Littlefinger dopuścił się podstępu, dzięki któremu rebelianci byli górą i w sposób barbarzyński pozbyli się prawowitego lidera północnych częsci królestwa.

  Mam do was pytanie! Czy istnieje możliwość, że Melisandre przywróci Ramsay'a do życia? Po nie nazbyt logicznym uśmierceniu tej barwnej postaci zastanawiam się nad zaprzestaniem oglądania dalszych sezonów Gry o Tron, ale ewentualny powrót Boltona byłby dla mnie powodem, dla którego na pewno bym tego nie zrobił. Melisandre została wygnana przez bękarta Snowa, dlatego też liczę, że będzie szukała dla siebie nowego oparcia, a taką rolę spełniłby właśnie lord Ramsay Bolton, prawowity władca Północy, pierwszorzędny strateg, znakomity lider, wojownik i w końcu wizjoner.
  • pela 16/03/2018 22:20
   dziwnie nie pamiętasz ze boltonowie zdradzili północ i byli z lannisterami . . .i dlatego łatwiej było mu skłonić północ do współpracy . nie wspominając jak rozgrywał Sansę . ale widać jak kruche było scalenie rodów na północy . .tym badziej zę nie bali się południa bo klimat załatwiłby sprawę jeśli chodzi o armie południa . . . . .jak u ruskich . . .dalej niż do Moskwy nie dojdziesz . . .. . później . . .już tylko katorga . . . .a ruscy dalej się bronią . . . . ale jest sposób na północ . . . . . . i ruskich . . . . .rób tak jak amerykanie podbijali amerykę . . . . . . .zjednocz się ze złabymi aby pokonać silniejszych . . . .a później zlikwiduj silniejszych . . jakby hitler bardziej kumaty to Rosja . . . . .sami wiecie
 • Chrupek 14/01/2017 17:46
  Prawdę-mówiąc aktor zagrał swoją role perfekcyjnie. Był nieobliczalny wręcz psychopatyczny i co najważniejsze oddawał serce temu serialowi, według mnie jedna z najlepszych postaci.
 • Lord Skop 20/04/2017 15:35
  oddał serce kilka palcó i skór oraz kiełbasę Theona.....
 • Asher 29/05/2017 00:32
  Ale ściema bląd jak on wziął ślub z Sansą Stark ....
 • Anonim 05/07/2017 12:14
  Psy to są ZWIERZĘTA, nieważne czy były do niego przywiązane, ale jeżeli nie jadły przez tydzień, to instynky w końcu zwycięży! No nawet ludzie jak nie jedzą przez kilkanaście dni, to w końcu decydują się na zjedzenie siebie nazwajem (bo były takie sytuacje) A zresztą no chyba dla nich było wszystko jedno, odnoszę takie wrażenie...
  • pela 16/03/2018 22:25
   to nie wrażnie . . . . .. zwierze nie zna kanibalizmu . . . . . .skoro ludzie jedzą się nawzajem . . zagłuszając instynkt . .to nie dziw się zwierzętom . . . .. . . . poza tym . . . .śmierć z głodu jest najstraszniejsza . . . .medaliony Nałkowskiej . . .tylko czytaj ze zrozumieniem . . . .. ani z bólu . ani z ran . ani ze spalenia . .ani z choroby . . głód i jeszcze raz głód . . . .. poczytaj . Wielki głód na Ukrainie 1932 - 1934

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeśli planujesz dodać komentarz zawierający spoilery, użyj tagów (spoiler) treść (/spoiler)