Tyrion Lannister

Karzeł. Najmłodszy potomek Lorda Tywina Lannistera. Jego matka – Joanna Lannister zmarła podczas jego porodu.

Mówi się, że Bogowie poskąpili mu wszystkiego, czym obdarowali jego rodzeństwo: siostrę Cersei oraz starszego brata Jaime’a. Niedostatek wzrostu i siły fizycznej nadrabia rozumem.

Często przezywany krasnalem, karłem czy pół-człowiekiem.

Cytaty postaci:

"Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoim słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie"
do: Jona Snowa
"Muszę mieć swój udział w podtrzymywaniu honoru mojego domu, zgodzisz się chyba ze mną? Tylko w jaki sposób? No cóż, może nogi mam za krótkie w stosunku do reszty ciała, za to głowę posiadam za dużą, chociaż ja ujmuję to inaczej i mówię, że jest na tyle duża, żeby pomieścić mój umysł. Jak widzisz, potrafię bardzo trzeźwo ocenić swoje silne i słabe strony. Moją bronią jest mój umysł. Brat ma swój miecz, król Robert ma swój młot, a ja mam swój umysł… umysł zaś potrzebuje książek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia do ostrzenia, jeśli, oczywiście, ma zachować swoją ostrość."
do: Jona Snowa
"Niszcząc jednego wroga, tworzymy dwóch nowych"
do: Cersei Lannister
"Nie łatwo być pijakiem. Tylko dlatego ludzie czasem trzeźwieją"

Cytaty na temat tej postaci:

"Bardzo mały człowiek może rzucać bardzo duży cień"
Lord Varys

Komentarze (11)

 • maro 14/05/2015 13:23
  0
  mój ulubiony bohater :)
 • Jon Snow 15/05/2015 23:32
  0
  Zdecydowanie najlepsza postać
 • Sansa 31/05/2015 20:04
  0
  Pełni w tym serialu role Jacka Sparrowa :) Super postać ! bardzo go lubie,jedyny(no może poza Jaimem) warty czegoś Lannister
 • borkens 05/06/2015 14:54
  0
  Jest błąd w drzewie genealogicznym. Tyrion jest też wpisany jako potomek Cersei. Tam powinna być chyba Myrcella?
 • Anonim 01/01/2016 01:11
  0
  Najlepsza postać.
 • kylo67
  kylo67 01/03/2016 14:41
  0
  Mam nadzieje że będzie równie dobrze celował (bron dowolna) w swoją siostrę jak w ojca :))
 • Azja 06/05/2016 16:05
  +1
  Najrozsądniejszy z całego serialu.Jedyna wada to zaufanie do kobiet lekkich obyczajów.
 • Cheap Ray Bans 16/05/2016 18:27
  -1
  inside Songza explanation anyone point out we live inside a renaissance associated with social websites.. btw implies "rebirth" in order to my very own expertise social websites is rather fresh, consequently thus, making this a genesis as well as revolution. I am sorry as a yank that will sharp that will out there.
  Cheap Ray Bans
 • XENA 19/05/2016 18:32
  +1
  Tyrion moja ukochana postać, zajmuje 1miejsce na mojej liście ulubionych postaci. Zdecydowanie najlepsza postać w serialu. Jest cudowny, cholernie inteligentny, zabawny, odważny, ma dobre serce. Dla mnie ta postać nie ma wad tylko same zalety. Potrafi grać w grę przegadać i przechytrzyć przeciwników. Potrafi też połączyć swoje dobre cechy z tą swoją przebiegłością ale nie krzywdząc przy tym ludzi tak jak inni, rozum i dobre serce to jego największe zalety. Uwielbiam go w duecie z Bronnem tworzą świetnych kumpli i z Varysem jak sobie dogryzają. W serialu uwielbiam jego sceny z Joffreyem i Cersei. Szkoda mi go było przez to jak traktowała go siostra i ojciec, na Tywinie wywarł już swoją zemstę została mu jeszcze Cersei.
 • Anonim 19/05/2016 20:28
  0
  kevan sam się zapłodnił, albo adoptował lancela, jak wynika z tego waszego drzewa, może to by wyjasnialo jego dziwna decyzje dołączenia do wróbli, nie miał łatwego dziecinstwa, cersei zabrała mu dziewictwo, biedaczek :(
 • XENA 26/05/2016 13:06
  +1
  Zapomniałam wspomnieć że fantastyczna gra aktorska Petera, genialnie gra Tyriona. To jest aktorstwo na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeśli planujesz dodać komentarz zawierający spoilery, użyj tagów (spoiler) treść (/spoiler)

Odliczamy

Do premiery 7 sezonu pozostało około:

dni
godz
min
sek

Świat