Tyrion Lannister

Karzeł. Najmłodszy potomek Lorda Tywina Lannistera. Jego matka – Joanna Lannister zmarła podczas jego porodu.

Mówi się, że Bogowie poskąpili mu wszystkiego, czym obdarowali jego rodzeństwo: siostrę Cersei oraz starszego brata Jaime’a. Niedostatek wzrostu i siły fizycznej nadrabia rozumem.

Często przezywany krasnalem, karłem czy pół-człowiekiem.

Cytaty postaci:

"Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoim słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie"
do: Jona Snowa
"Muszę mieć swój udział w podtrzymywaniu honoru mojego domu, zgodzisz się chyba ze mną? Tylko w jaki sposób? No cóż, może nogi mam za krótkie w stosunku do reszty ciała, za to głowę posiadam za dużą, chociaż ja ujmuję to inaczej i mówię, że jest na tyle duża, żeby pomieścić mój umysł. Jak widzisz, potrafię bardzo trzeźwo ocenić swoje silne i słabe strony. Moją bronią jest mój umysł. Brat ma swój miecz, król Robert ma swój młot, a ja mam swój umysł… umysł zaś potrzebuje książek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia do ostrzenia, jeśli, oczywiście, ma zachować swoją ostrość."
do: Jona Snowa
"Niszcząc jednego wroga, tworzymy dwóch nowych"
do: Cersei Lannister
"Nie łatwo być pijakiem. Tylko dlatego ludzie czasem trzeźwieją"

Cytaty na temat tej postaci:

"Bardzo mały człowiek może rzucać bardzo duży cień"
Lord Varys

Komentarze (20)

 • maro 14/05/2015 13:23
  mój ulubiony bohater :)
 • Jon Snow 15/05/2015 23:32
  Zdecydowanie najlepsza postać
 • Sansa 31/05/2015 20:04
  Pełni w tym serialu role Jacka Sparrowa :) Super postać ! bardzo go lubie,jedyny(no może poza Jaimem) warty czegoś Lannister
 • borkens 05/06/2015 14:54
  Jest błąd w drzewie genealogicznym. Tyrion jest też wpisany jako potomek Cersei. Tam powinna być chyba Myrcella?
 • Anonim 01/01/2016 01:11
  Najlepsza postać.
 • kylo67
  kylo67 01/03/2016 14:41
  Mam nadzieje że będzie równie dobrze celował (bron dowolna) w swoją siostrę jak w ojca :))
 • Azja 06/05/2016 16:05
  Najrozsądniejszy z całego serialu.Jedyna wada to zaufanie do kobiet lekkich obyczajów.
 • Cheap Ray Bans 16/05/2016 18:27
  inside Songza explanation anyone point out we live inside a renaissance associated with social websites.. btw implies "rebirth" in order to my very own expertise social websites is rather fresh, consequently thus, making this a genesis as well as revolution. I am sorry as a yank that will sharp that will out there.
  Cheap Ray Bans
 • XENA
  XENA 19/05/2016 18:32
  Tyrion moja ukochana postać, zajmuje 1miejsce na mojej liście ulubionych postaci. Zdecydowanie najlepsza postać w serialu. Jest cudowny, cholernie inteligentny, zabawny, odważny, ma dobre serce. Dla mnie ta postać nie ma wad tylko same zalety. Potrafi grać w grę przegadać i przechytrzyć przeciwników. Potrafi też połączyć swoje dobre cechy z tą swoją przebiegłością ale nie krzywdząc przy tym ludzi tak jak inni, rozum i dobre serce to jego największe zalety. Uwielbiam go w duecie z Bronnem tworzą świetnych kumpli i z Varysem jak sobie dogryzają. W serialu uwielbiam jego sceny z Joffreyem i Cersei. Szkoda mi go było przez to jak traktowała go siostra i ojciec, na Tywinie wywarł już swoją zemstę została mu jeszcze Cersei.
 • Anonim 19/05/2016 20:28
  kevan sam się zapłodnił, albo adoptował lancela, jak wynika z tego waszego drzewa, może to by wyjasnialo jego dziwna decyzje dołączenia do wróbli, nie miał łatwego dziecinstwa, cersei zabrała mu dziewictwo, biedaczek :(
 • XENA
  XENA 26/05/2016 13:06
  Zapomniałam wspomnieć że fantastyczna gra aktorska Petera, genialnie gra Tyriona. To jest aktorstwo na najwyższym poziomie.
 • aadam16 06/03/2017 23:15
  to też jedna z mój ulubionych postaci jemu nie zaleczy na władzy jak innym bo wie że nie jest to tego stworzy ale jest stworzony do doradzania a to że zabił ojca to dobrze należało mu się za jego traktowanie
 • Deda 23/06/2017 09:17
  Najlepsza postać w filmie!
 • Deda 23/06/2017 09:20
  Najlepsza gra aktorska w filmie.
 • tz 20/08/2017 14:23
  w s7 się nie popisał:
  (spoiler)
  1. wysyła flotę - flota zostaje rozbita
  2. wysyła nieskalanych by zdobyli nieistotny zamek w tym czasie Jaime podbija Tyrell-ów i przejmuje złoto i zapasy żywności
  3. chce zablokować Daenerys i jej zakończoną pełnym sukcesem akcję odwetową
  4 wysyła Jona w misję samobójczą za mur w wyniku czego Daenerys traci smoka i naraża się płynąc niechronionym okrętem.

  Tyrion nie jest głupi, liczy na przebaczenie Cersei? mimo wszystko wspiera Lanisterów? czy może tylko wykorzystał cały zapas szczęścia?(/spoiler)
  • pela 18/03/2018 18:32
   mądry oczytany . .. i rzuca taki sam cień jak inni ,, wysocy '' napoleon, kaczynski , czyngis chan, cezar, czy hitler i stalin najbardziej lubie rozmówki Bronna i Tyrona . .ale wbrew temu strategiem wojskowym był żadnym
   1. flota pod castlery rock została spalona przez Eurona . .bo gdzie był wywiad Dany aby monitorować przeciwnika . euron pojmał swoją siosrzenicę i Ellie ze Żmijką bo miał lepszy wywiad
   2. brak info o wojskach lannisterów spowodował zdobycie nieistotnego zamku a zamiast tego stracili Olenę i Wysogród
   3. zgoda odradzał jej zniszczenie armii co wracała spod Wysogrodu . . .a propo . .jakby Dotrakowie otoczyli armie Lannisterów i postraszyła ich nie jednym ale trzema smokami . .tylko postraszyła to wszyscy by się poddali i nie byłoby rzezi co zrobiła Dany . nie wspominając o spaleniu zapasów . .to ze paliła wozy to zupełnie jej nie rozumiem
   4. pomysł z przyprowadzeniem umarłego był średni . . .ale adresat się nie zgadzał . . . .bo skoro Tyron powiedział że ani trochę nie wierzy Cersei to po co ja przekonywać skoro i tak nie wypełni obietnic lub ustaleń. trzeba było pokazać trupa ludziom na południu jaki ich czeka los . . . to po 1. po 2. otoczyć królweska przystań dotrakami , nieskalanymi i armiami z dorn i wysogrodu odciać od zaopatrzenia i nawoływać do buntu przeciw Cersei . z głodu każda twierdza padnie. a propo wyprawy zza mur po nieumarłego jak już go mieli pochwycić tak małymi siłami to jak zorganizowali sobie drogę ucieczki ???? to ci nieumarli i Inni nie kapnęliby się że brakuje im kilku ??? reagowaliby na pewno . .. śmierci smoka nie można było przewidzieć bo nikt z nich nie wiedział jaka bronią dysponują Inni wiec to było nie do przewidzenia. płyniecie samotnym statkiem do czarnego zamku też było głupotą . .to się zgadzam.
   doradzanie Tyrona w spawie układu z bogatymi handlarzami niewolnikami był też do dupy . .bo sadził ze po 7 latach oni uwolniliby niewolników ???????? idiota . .i to kompletny . ..sprzedaliby ich tam gdzie władza Dany nie sięga a ten idiota ( w tym przypadku ) chciał jeszcze im rekompensatę dawać. jako doradca Dany to słąby jest . .ale wcześniej niegłupio myślał . np. obrona królewskiej przystani czy zabicie ojca wraz z ukochaną heheheheh . miał przebłyski np. doradzenie Dany w sprawie obdarwania smoczym szkłem Jona . . .. . . .. . . .niezły intrygant ale slaby strateg wojskowy. I ma słabość do rodziny bo z jednej strony ani trochę nie ufa siostrze ale chciał ja przekonywać do wspólnej walki. a podobno zna się na ludziach.
   • tz 15/04/2018 20:05
    fajne podsumowanie, dodał bym jeszcze jak mając zwiad lotniczy i "myśliwce bombardujące" można opierać operacje wojskowe na wysyłaniu floty pod dowództwem 2 imprezowiczek bez żadnego rozpoznania.
 • Lannister 14/10/2017 13:41
  Według mnie to on powinien zasiąść na żelaznym tronie i władać Westeros. Jest inteligentny i przebiegły, kiedy trzeba potrafi być bezwzględny, ale jednocześnie jest bardzo ludzki i nie ma parcia na władzę, jak wszyscy pretendenci do tronu z serialu (no może poza Jonem Snow). Nie byłby nigdy tyranem, byłby dobrym i sprawiedliwym władcą.
 • NicNieWiesz
  NicNieWiesz 12/11/2017 23:37
  Całkowicie się zgadzam z komentarzem powyżej. To właśnie Tyrion powinien władać Westeros : )
 • taka sobie ja 30/01/2019 08:20
  Teoria o tym, że Tyrion nie jest synem Tywina jest powszechnie znana i moim zdaniem wielce prawdopodobna. Do wszystkiego co już w tej materii zostało napisane, powiedziane dodam dwa spostrzeżenia. W pierwszym odcinku Tyrion mówi do Jona " w oczach swojego ojca każdy karzeł jest bękartem" może to dowodzić, że Tywin dawał mu odczuć, że jest bękartem. Ciekawa jest też kwestia wypowiedziana przez Tywina coś w stylu, nie utopiłem Cie ponieważ nosisz moje nazwisko, odwrotność kwestii wypowiedzianej do Jona przez Neda "nie masz mojego nazwiska ale masz moją krew" .Takie sobie przemyślenia, a reszta to wiadomo smoki, nie jesteś moim synem, ogon przy narodzinach o tym już było.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeśli planujesz dodać komentarz zawierający spoilery, użyj tagów (spoiler) treść (/spoiler)

Odliczamy

Premiera finałowego sezonu

dni
godz
min
sek

Świat