Varys

Członek Małej Rady. Jest szpiegiem służącym Królestwu. Często zwany "Pająkiem".

Cytaty postaci:

"Czasami bywa tak, że mały człowiek rzuca duży cień"

Cytaty na temat tej postaci:

Brak cytatów.

Komentarze (16)

 • Padre 25/03/2015 16:56
  Niewątpliwie jedna z najciekawszych postaci z całej sagi.
 • iwa27
  iwa27 25/03/2015 17:49
  Nie mam książek na własność więc nie mogę sprawdzić, ale Wy na pewno pamiętacie, czy w książce była też opowieść Varysa o czarnoksiężniku, który go wykastrował, a którego on trzyma teraz w klatce?
 • Klaudia 17/04/2015 00:08
  Pamięć może mnie mylić ale wydaje mi się, że była tylko niewielka wzmianka. Czarnoksiężnik i klatka to już chyba serial...
 • Anonim 03/05/2015 06:35
  w Książce wspomina o tym incydencie Tyrionowi
 • Pchelka 12/06/2015 19:29
  Nikt nigdy nie widział "przyrodzenia" Varysa, nikt go nie zna z młodzieńczych lat, nikt tak na prawdę nie wie skąd on się tak na prawdę wziął. Akcentów się prawie wyzbył lub też udaje różne (wyzbyte) akcenty.
  W gruncie rzeczy moim zdaniem jest jedyną osobą, która pozostała wierna prawdziwej koronie i wydaje mi się, że jest bardzo dobrym człowiekiem i dąży do pokoju na świecie wszelkimi różnymi sposobami, a jak wiemy nie tylko z historii Westeros, ale również z historii świata, że ten kto zna swoich przyjaciół równie dobrze jak wrogów potrafi zajść najdalej. Ponadto "Człowiek obawiający się każdej zasadzki, w żadną nie wpada". Nigdy nie zasiądzie na tronie, nigdy też nie obejmie władzy jako namiestnik czegokolwiek, ale za to służąc jednemu pomaga innemu o czym doskonale wie. Ogółem jak dla mnie najwybitniejsza postać w całym Westeros a przynajmniej w swojej przebiegłości jak w/w jedyna postać, która pozostała wierna koronie
  • Stannis II Baratheon
   Stannis II Baratheon 29/12/2015 20:17
   Z pewnością jest jedną z najlepiej wykreowanych przez GRRM-a postaci. Zasługuje to otaczającej go aurze tajemniczości i wszechwiedzy. Te tajemnicze osobistości są najbardziej intrygujące, bo nie potrafimy przewidzieć jak postąpi i nie możemy być pewni co z tego co o nim wiemy jest prawdą, ale przede wszystkim nie umiemy ocenić o czym wie, a o czym nie wie.
   Muszę cię jednak zawieść bo jednak coś o nim wiemy. Trochę od niego samego, a trochę od jego najdawniejszego współpracownika Ilirio Mopatisa. Historia z czarnoksiężnikiem najprawdopodobniej była prawdziwa. Po całym zajściu był on złodziejem i prostytutką, powyżej i poją, że informacje mają większą wartość niż błyskotki. Razem osiągali coraz większy prestiż. Bogacili się dzięki swojej wiedzy, aż Varys został starszym nad szeptaczami w Siedmiu Królestwach, a Ilirio magistrem Pentosijskim i małżonkiem krewnej Księcia.
   Co do intencji Varysa niczego nie można być pewnym. Najpewniej nie sprzyja ani Lannisterom, ani Baratheonom, ani Targaryenom i nikomu nie jest w stu procentach wierny (może z wyjątkiem siebie samego). Sprzyja na pewno własnym celom (to jedyna pewna rzecz, którą o nim wiemy), a według bardzo popularnej teorii rodowi Blackfyre'ów, który rzekomo przetrwał po kądzieli w postaci MG, a może też samego Varysa.
  • Morgomir 29/06/2016 17:54
   Nie wierny koronie bo dobrze wiemy że zmienił strony. Lecz jako jedyny nie działa na własną korzyść i nie robi co mu sie tam zachce i nie gada co mu ślina na język przyniesie. Wszystko co robi robi dla dobra królestwa. Nie jego władcy nie dla żadnego rodu lecz dla całego Westeros. Ja go osobiście podziwiam i przyznaje że to bardzo dobra i wybitna postać. No i sympatyczna :) trudno go nie polubić.
 • Kochan 29/12/2015 16:15
  Varys jest najbardziej groźna postacią w książce
  • SiemkaV2 03/05/2017 14:54
   Zgadzam się. Dysponuje takimi informacjami o niektórych osobach że mogły by zaszkodzić ich reputacji.
 • Kochan 29/12/2015 16:18
  Ser Kevin lannister na końcu ostatniej książki dowie się o tym na własnej skórze
 • Fake Ray Bans 16/05/2016 16:54
  Joe How My partner and i browse the content they have a ten megabit network. NTL probably?
  Fake Ray Bans
 • Anonim 22/04/2017 15:31
  Mam pytanie . Co Varys robi u Martellów w ostatnim odcinku 6 sezonu. Przecież on jest razem z Deny. Czy to będzie wyjaśnione w następnym sezonie czy po prostu ja nie ogarnąłem?
 • Kuba 08/11/2017 10:31
  Nienawidzego
 • pela 18/03/2018 16:59
  nie ogarnełaś on zaaranżował spotkanie Oleny z Eliie Martel żeby wsparły Dany. wychodził i mówił fire end blood . .poza tym Dany dziękowała Varysovi za załatwienie sojuszników . .i razem z następnym odcinku zaplanowali co będą atakować . .durny plan miał Tyron słaby z niego doradca
 • pela 18/03/2018 17:09
  Varys jest najlepiej poinformowanym człowiekiem na świecie . . .. nie tylko w westeros . .umie wydobywać info i je pozyskiwać . .uczcie się od niego . .. . .info to władza . .potężniejsza niż sojusze czy armie . .zauważcie jak zainstalować wtyczke Litterfingera , ptaszki Varysa, jak załatwił sojusz Dany z Oleną i Dorn . . .jak załatwił info o buncie w Harpii w Meeren przekupując kurtyzanę u której zabito Nieskalanego. Mistrzostwo wywiadu . . . .ale jest od niego zdecydowanie jeszcze lepszy wywiadowca . . . . .naj naj naj . .GRU , Mosad, CIA czy Nacional Security Agency która jest 8 razy wieksza niż FBI i CIA razem wzięte . . .. . . .. .wiecie o kim piszę . . .. .. . ?????????? nie ???????????????????? to domyślcie się widzi wszystko i wszędzie , co było i będzie . . . . . .
 • pela 18/03/2018 17:10
  sorry jak zainstalował wtyczkę u Litterfingera

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeśli planujesz dodać komentarz zawierający spoilery, użyj tagów (spoiler) treść (/spoiler)