Connington

 • Siedziba rodu:
  Gniazdo Gryfów
 • Herb:
  Dwa skierowane do siebie gryfy, biały na czerwonym polu i czerwony na białym polu

Ród z siedzibą w Gnieździe Gryfów w Krainach Burzy, zaprzysiężony lordom Końca Burzy, niegdyś mający w swoim posiadaniu rozległe ziemie w tej części Westeros.

Conningtonowie byli bogatym rodem, kwitnącym za rządów Targaryenów, których byli wasalami. Ser Alyn Connington, będący Lordem Dowódcą Gwardii Królewskiej za rządów bliżej nieokreślonego władcy z tej dynastii, był uznanym w całym Westeros strategiem i szermierzem. Z kolei Aerys II Targaryen, zwany Szalonym Królem, mianował Jona Conningtona - bliskiego przyjaciela księcia Rhaegara - na swojego namiestnika, rozkazując mu zmiażdżyć rebelię Roberta Baratheona.

Podczas Bitwy Dzwonów w Kamiennym Sepcie lord Jon Connington dowodził siłami Targaryenów i własnoręcznie zabił ser Denysa Arryna i ranił lorda Hostera Tully'ego, lecz ostatecznie został pokonany przez siły buntowników. Wściekły Aerys II odebrał mu jego ziemie i zesłał go na wygnanie do Wolnych Miast, gdzie według różnych raportów Jon zapił się na śmierć. Władzę nad pomniejszonymi ziemiami rodu przejął jego kuzyn, Roland Connington, który wcześniej sprawował funkcję kasztelana Gniazda Gryfów.

Syn Rolanda Conningtona, Ronnet, został w wieku 16 lat zaręczony z wówczas 12-letnią Brienne z Tarthu, jednak zerwał zaręczyny, jako że Brienne mu się nie spodobała podczas pierwszego spotkania. Obecnie pozostaje on władcą Gniazda Gryfów.

Komentarze (3)

 • Rhaegar 09/08/2015 20:55
  Dewiza rodu w oryginale brzmi "A fierce foe, a faithful friend" co oznacza "Okrutni wrogowie, wierni przyjaciele" Co do Jona to pasuje :D
  • Stannis II Baratheon
   Stannis II Baratheon 24/12/2015 08:53
   Nie pamiętam, żeby gdzieś o tym wspominano, ale chętnie dowiaduje się nowych rzeczy. Jeśli to prawda, to szczerze dziękuję.
 • Fake Ray Bans 16/05/2016 16:56
  I aren't getting what exactly it can beneficial to to begin with. Could it be much more and then only the latest/greatest product this can what exactly all of the some others do at any rate? . -= Dennis Edell's last weblog... Think Competition and Bonus Winners - March! =-.
  Fake Ray Bans

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeśli planujesz dodać komentarz zawierający spoilery, użyj tagów (spoiler) treść (/spoiler)

Odliczamy

Premiera finałowego sezonu

dni
godz
min
sek

Świat