Dondarrion

 • Siedziba rodu:
  Blackheaven

Ród Dondarrionów z Blackheaven jest zaprzysiężony rodowi Baratheonów z Końca Burzy. Ich ziemie zlokalizowane są na Dornijskim Pograniczu, rejonie Krain Burzy, które leżą na północ od Dorne. Głową rodu Dondarrionów jest młody, charyzmatyczny i popularny młody lord o imieniu Beric Dondarrion.

Ród Dondarrionów miał swój początek, kiedy to posłaniec z Krain Burzy wpadł w zasadzkę zastawioną przez dwóch Dornijczyków. Strzała zabiła jego konia, a jego miecz złamał się podczas upadku. Kiedy myślał, że jego koniec jest już bliski, w dwóch Dornijczyków uderzył fioletowy piorun, zabijając ich przy tym. Posłaniec mógł dostarczyć wiadomość królowi, a ten nagrodził go tytułem Lorda.

Lord Beric Dondarrion, znany również jako "Lord Błyskawica", został wysłany przez ówczesnego namiestnika króla - Eddarda Starka do Dorzecza, aby wymierzyć królewską sprawiedliwość ser Gregorowi Clegane'owi.

Autor: Jasiek Sosnowski

Komentarze (2)

 • ... 16/07/2015 23:26
  Beric Dondarrion wiecznie żywy!
 • Stannis II Baratheon
  Stannis II Baratheon 24/12/2015 08:59
  Już nie. Teraz zastąpiła go LS. Ciekawe co się stało z Edricem Dayne'em? Czy był przy egzekucji Merretta Frey'a, albo na sądzie Brianne Thart?

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeśli planujesz dodać komentarz zawierający spoilery, użyj tagów (spoiler) treść (/spoiler)

Odliczamy

Premiera finałowego sezonu

dni
godz
min
sek

Świat