Karstark

"Słońce zimy"

 • Siedziba rodu:
  Karhold
 • Dewiza:
  • Słońce zimy | polski
  • The Sun of Winter | angielski
 • Herb:
  Blade słońce na czarnym tle

Karstarkowie są rodem z Północy i wywodzą się od Pierwszych Ludzi. Założycielem rodu był syn króla Północy - Karlon Stark. Przysłużył się on ojcu podczas walki z Boltonami o dominację nad Północą. Jego ojciec, chcąc go nagrodzić podarował mu rozległe ziemie na północy-wschód od Dreadfort, graniczące z Morzem Dreszczy. Karlon Stark zbudował zamek nazywany Karl's Hold, ale wkrótce zaczęto nazywa go Karholdem, a lata później ich ród - Karstarkami. Tym sposobem uniezależnili się od Starków, lecz zostali ich wiernymi chorążymi. Podczas rebelii Roberta lord Karholdu - Rickard Karstark - stawił się na wezwanie Eddarda Starka i walczył u jego boku. Brał również udział w bitwie nad Tridentem. Przed Wojną Pięciu Królów Rickard miał czwórkę dzieci - synów: Harriona, Torrhena i Eddarda  oraz jedną córkę - Alys. Gdy rozpoczęła się wojna, Rickard wraz z synami wstawił się na wezwanie Robba Starka i był jedny z wielu lordów, którzy obwołali go Królem na Północy. W bitwie w Szepczącym Lesie zginęło dwóch synów Rickarda, zabitych przez Jaime'a Lannistera. Rickard Stark został skazany na śmierć i ścięty przez Robba Starka za zabicie dwójki młodych Lannisterów, którzy byli jeńcami.

Obecnym lordem Karholdu jest Harrion Karstark a Karstarkowie są wasalami rodu Boltonów.
Karstakowie mają w herbie srebrne słońce na czarnym tle, a ich dewizą jest "Słońce zimy"

Komentarze (6)

 • Lord Rickard Karstark 21/09/2015 22:17
  Jestem panem i władcą siedmiu królestw i kiedy mówię Kar to wy wszyscy mówią Stark i nie pytajcie dlaczego przeżyłem egzekucję. Albo dobra powiem wam tak naprawdę Robb zdradzał Talissę ze mną lordem Rickardem Karstarkiem pierwszym tego imienia władcą pierwszych ludzi, Andalów, Rhoyonarów, Niszczycielem Łańcuchów, Królem Meeren i Yunkai, jedynym prawowitym przez krew panem siedmiu królestw i namiestnikiem północy a słońce zimy zawsze świeci tam gdzie jest moje czarne porsche camara z białym słońcem na drzwiach. Szykujcie się na przejęcie władzy przez Tyriona Lannistera albowiem to on jest moim następcą przez prawo krwi (tak Tyrion to mój nienarodzony syn).
  • Mannis
   Mannis 06/10/2016 19:32
   Chyba przedawkowałeś 'cień wieczoru', Rickardzie.
 • Stannis II Baratheon
  Stannis II Baratheon 25/12/2015 13:15
  Powinno się pojawić drzewo rodu.
  -{lord Rickard Karstark}, ścięty przez Robba Starka za zabicie jeńców, żona z rodu Hornwoodów
  -{Torrhen Karstark}, najstarszy syn, zginą w Szepczącym Lesie z rąk Jaime'go Lannistera
  -{Eddard Karstark}, drugi syn, zginą w Szepczącym Lesie z rąk Jaime'go Lannistera
  -Harrion Karstark, najmłodszy syn jeniec w Stawie Dziewic, nowy lord Karholdu
  -Alys, jedyna córka, mąż Sigorn Thenn magnar Thennu

  -jego stryj Arnolf Karstark, jeniec Stannisa Baratheona, być może martwy, kasztelan Karholdu
  -syn Arnolfa Cregan Karstark, jeniec lorda dowudcy Jona Snow z Nocnej Straży, trzykrotnie żonaty
  -syn Arnolfa Arthor Karstark, jeniec Stannisa Baratheona, być może martwy
  -trzej synowie Arthora, jeden martwy, dwaj martwi, bądź jeńcy Stannisa Baratheona.
  • Artos Karstark
   Artos Karstark 13/07/2016 23:07
   Drobna poprawka Harrion Karstark jest najstarszym synem lord Rickarda, Alys była zaręczona z Darnym Hornwoodem, ee skąd jest ta wiadomość że lord Rickard jest żonaty z kobietą z rodu Hornowoodów ?
   A co do Cregana no był żonaty tylko dwa razu a z Alys miał ożenić się po raz trzeci, tylko że ta najzwyklej w świecie uciekła.
 • qwerty 08/02/2016 17:59
  Podrap Kastarka, a znajdziesz Starka, jak mówi popularne powiedzonko.
 • Fake Ray Bans 16/05/2016 15:33
  You aren't puzzling KiloBYTES each secondly (KBpS) with KiloBITS each secondly (Kbps). Your high speed link is 1Mbps, there are 6 portions in the byte meaning your current maximum get pace inside OCTET is 125KB/S your current maximum publish pace is generally throttled in order to one half that will in addition to stock shares exactly the same bandwidth. Obviously your current get pace additionally is determined by how many solutions, all their publish rates in addition to virtually any throrttling in the supervision program you more than likely want to buy to take up all of your bandwidth or perhaps you more than likely be able to whatever it takes else, like operating your own personal P2P software: )
  Fake Ray Bans

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeśli planujesz dodać komentarz zawierający spoilery, użyj tagów (spoiler) treść (/spoiler)

Odliczamy

Premiera finałowego sezonu

dni
godz
min
sek

Świat