Reyne

 • Siedziba rodu:
  Castamere (niegdyś)
 • Herb:
  Czerwony lew na jasnym tle

Reyne'owie byli niegdyś potężnym rodem z siedzibą w Castamere w ziemiach zachodnich - potężnym, bogatym i sięgającym prastarych czasów. Według przekazów Reyne'owie byli drugim najbogatszym rodem w ziemiach zachodnich zaraz po Lannisterach.

Reyne'owie bralu udział w wielu domowych konfliktach Targaryenów. Podczas Tańca ze Smokami sprzymierzyli się z frakcją zielonych, z kolei podczas pierwszej rebelii Blackfyre'ów opowiedzieli się po stronie Daemona Blackfyre'a. Ówczesna głowa rodu - ser Robb Reyne - uważany był za jednego z najlepszych rycerzy swoich czasów.

Po Wojnie Dziewięciogroszowych Królów Tywin Lannister zażądał od lorda Rogera Reyne'a zwrotu zaciągniętych na potrzeby konfliktu długów, lecz spotkał się z odmową i zniewagą. Doprowadziło to do buntu Reyne'ów i sprzymierzonego z nimi rodu Tarbecków, wymierzonego przeciw zwierzchności Lannisterów. Po tym, jak Tarbeckowie zostali pokonani i straceni co do jednego, Reyne'owie schronili się w umocnionej twierdzy Castamere, a następnie w znajdujących się pod nią kopalniach, które na rozkaz Tywina zostały zapieczętowane i zalane. Nikt z Reyne'ów nie przeżył, ich ród wygasł, a historia konfliktu z Lannisterami doprowadziła do powstania słynnej pieśni - "Deszcze Castamere" - przestrzegającej każdego przed wchodzeniem w konflikt z Lannisterami.

 

tywin-2

Komentarze (10)

 • Ten mądrzejszy 05/09/2015 14:05
  Czerwony lew.. czemu nikt nic o nim nie pisze?
  • anonim 05/11/2015 10:30
   czerwony? to chyba jacyś komuniści ;) 3 x D
 • marcin
  marcin 05/11/2015 10:45
  A co można o nich napisać? Dzisiaj deszcz na ich dworze pieśni gra, a słów nie słucha nikt.
 • filip 11/03/2016 20:35
  Może jeden Reyne żyje jako Mały Palec
  • przedrzeźniacz z ukrycia 24/04/2016 22:54
   Śmiała teoria aczkolwiek jast to możliwe dlatego że Petyr nie ma rodziny i wychowywał się u Tullych. Ma talent do robienia pieniędzy no i mógł dla niepoznajki zmienić nazwisko. Powinni wprowadzić herb przedrzeźniacza i wytłumaczenie pochodzenia Baelisha.
 • przedrzeźniacz z ukrycia 24/04/2016 23:00
  Słyszałem hipotezę że Reynowie i Tallowie byli krewni lub powinowaci. Nie wiem jak bardzo prawdziwa to teoria ale to by wyjaśnało pochodzenia Petyra.
 • Anonim 18/09/2016 20:52
  Ja myśle że petyr jest reynem
 • Horn 03/10/2016 09:08
  Ser Reynard Reyn zabrał ze sobą do kopalni ponad trzystu mężczyzn, kobiet i dzieci wszyscy podówczas jeszcze żywi Reynowie i powinowaci . Ludzie Lanisterów zasypali wszystkie wejścia do kopalni tonami kamieni oraz gleby następnie do najbliższego wejścia skierowano wartki strumień wpadający do błękitnego jeziorka, któremu zamek Castamere zawdzięcza swą nazwę.Nikt nie wyszedł na powierzchnię , nadziemne budynki puszczono z dymem. Baelish to nie Rean Comprende Mundo ?!?!?!?!
  • Lagran 21/04/2017 11:18
   Gdzie można znaleźć tę informację?
   • Horn 12/05/2017 12:24
    Świat lodu i ognia George R.R. Martin ,Lagranie niedowiarku phi!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeśli planujesz dodać komentarz zawierający spoilery, użyj tagów (spoiler) treść (/spoiler)

Odliczamy

Premiera finałowego sezonu

dni
godz
min
sek

Świat