Whent

  • Siedziba rodu:
    Harrenhal
  • Herb:
    Dziewięć nietoperzy na żółtym tle

Ród Whentów jest rodem z Dorzecza, podległym Tullym z Riverrun. Ich siedzibą jest legendarny i wielki zamek - Harrenhall, zbudowany 300 lat wcześniej przez Harrena Czarnego. Ich ziemie rozciągają się na północ od Oka Boga.

Whentowie są siódmym szlacheckim rodem rządzącym Harrenhall po rodach: Hoare, Qoherys, Harroway, Towers, Strong i Lothson. Na początkubyli rycerzami w służbie Lothsonów. Kiedy to lady Danelle Lothson oszalała za czasów panowania króla Maekara I Targaryena, Whentowie otrzymali Harrenhall za pomoc w pokonaniu Lothstonów.

Lord Walter Whent w 281 roku zorganizował turniej w Harrenhall. Mówi się, że jego córka była królową miłości i piękna, a jej czterej bracia oraz wuj, ser Oswell, bezskutecznie próbowali jej bronić podczas turnieju. Na sam koniec to Lyanna Stark została mianowana przez Rhaegara Targaryena królową miłości i piękna.

Ser Oswell Whent służył w Gwardii Królewskiej króla Aerysa II Targaryena i został zabity podczas rebelii Roberta Baratheona.

Ser Jorah Mormont pokonał później lorda Whenta na turnieju w Lannisporcie, wyprawionym po rebelli Greyjoyów.

(Autor: Jasiek Sosnowski)

Komentarze (1)

  • Mya Stone 13/01/2016 16:34
    ... babcia od strony matki młodych Starków była z domy Whent, czyli wilczęta mają też geny srebrnego pstrąga (Tullych) i nietoperza (Whentów); ciekawe połączenie :)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeśli planujesz dodać komentarz zawierający spoilery, użyj tagów (spoiler) treść (/spoiler)

Odliczamy

Premiera finałowego sezonu

dni
godz
min
sek

Świat