Scena zostanie nakręcona przy katedrze w Gironie, która posłuży za Wielki Sept Baelora i wezmą w niej udział dwie główne postacie i ponad 500 statystów. Oczywiście ostrzegamy przed spoilerami z 6. sezonu "Gry o tron".

Jak podaje hiszpańska strona Los Siete Reinos, wspomniana scena rozgrywać się będzie w Królewskiej Przystani przy schodach prowadzących do Wielkiego Septu Baelora, który jest obecnie opanowany przez wróble i w którym uwięziona jest Margaery Tyrell wraz ze swoim bratem Lorasem.

W scenie Jaime Lannister podjedzie na koniu pod sept wraz ze sporym oddziałem wojsk Tyrellów, najprawdopodobniej domagając się uwolnienia Margaery. Jego siły zatrzymują się pod schodami prowadzącymi do septu, a z góry na spotkanie wychodzą im wróble. Niespodziewanie podwładni Wielkiego Wróbla ustępują i zwracają Margaery wolność, pozwalając jej opuścić Wielki Sept, jako że podczas niewoli stała się ona religijną osobą, oddaną Siedmiu (nie wiadomo, czy ze szczerych pobudek, czy też by po prostu odzyskać wolność).  Nie wygląda też na to, by w scenie brał udział Finn Jones (Loras).

Scena rozgrywa się przed wyprawą Jaime’a do Dorzecza, o której pisaliśmy w tym newsie, więc można założyć, że zobaczymy ją w pierwszej połowie nowego sezonu.

Jakiego spodziewacie się rozwinięcia wątku Margaery w 6. sezonie?

marg(© HBO)
źródło: lossietereinos.com