Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma dodatkowymi informacjami dotyczącymi 6. sezonu, a konkretnie wątku Mace'a Tyrella (który przebywa obecnie w Braavos) oraz castingu Iana McShane'a.

Po tym, jak Ian McShane dołączył do obsady “Gry o tron”, wielu fanów przypuszczało, że może wcielić się w rolę Randylla Tarly’ego lub Aerona Greyjoya. Dziś jednak wiadomo, że aktor na pewno nie zagra żadnego z nich – choć nadal pozostaje tajemnicą, w jakiej roli ostatecznie go zobaczymy.

ian6(Ian McShane)

Jednocześnie pojawiła się informacja, że postać McShane’a będzie powiązana z “grupą buntowników, którzy zwrócili się przeciwko krainie, którą mieli niegdyś bronić” – w czerwcu podano opisy przynajmniej trzech z nich:

Lachlan: potężny przywódca grupy buntowników, którzy zwrócili się przeciwko krainie, którą mieli chronić, ograbiając biednych i bezsilnych ludzi. Pojawi się w dwóch odcinkach.

Flynn: członek wyjętej spod prawa bandy ludzi, którzy atakują wieśniaków, usprawiedliwiając to powodami religijnymi. Pojawi się w dwóch odcinkach i wygląda na członka grupy Lachlana.

Japeth: kolejna osoba z wyżej wymienionej bandy; potężny człowiek, znajdujący się dość wysoko w hierarchii szajki.

Serwis WatchersOnTheWall podaje też nowe informacje dotyczące Mace’a Tyrella (Roger Ashton-Griffiths), który 5. sezonie “Gry o tron” został wysłany przez Cersei do Braavos, aby negocjować z Żelaznym Bankiem spłatę długu zaciągniętego przez koronę na potrzeby wojny.

mace(© HBO)

Po zakończeniu swojej misji powróci on do Królewskiej Przystani, w której popadnie w konflikt ze swoją matką, Olenną. Królowa Cierni obarczy go winą za uwięzienie Margaery i Lorasa, zarzucając mu, że nie bronił dostatecznie interesów swojej rodziny.

źródło: wachersonthewall.com