W sieci pojawiły się kolejne castingowe nowinki - znamy kolejnych kilkanaście ról wraz z opisami; wiele wskazuje na możliwość pojawienia się m.in. Arthura Dayne'a! Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi informacjami i wyrażania własnych przypuszczeń.

Serwis WatchersOnTheWall po raz kolejny dotarł do nowych informacji dotyczących trwającego już castingu do 6. sezonu “Gry o tron”. Jednocześnie do sieci wyciekł materiał przedstawiający aktorkę Tehminę Sunny, która stara się o rolę czerwonej kapłanki imieniem Kinvara. Z przesłuchania wynika, że odwiedzi ona Tyriona oraz Varysa w Meereen. Wcześniej informowaliśmy m.in. o możliwym castingu do ról Eurona Greyjoya czy Randylla Tarly’ego, o czym możecie przeczytać w tym newsie.


Obecnie poszukiwane są osoby do następujących ról:

 • Qhogo i Akrat: poszukiwani aktorzy innej rasy niż biała; zagrają młodych i pewnych siebie wojowników. Będą mówić w stworzonym na potrzeby serialu, więc w połączeniu z takimi imionami możemy być pewni, że będą Dothrakami.
 • Bower: sługa, wypełniający wbrew własnej woli polecenia swojego okrutnego pana (może Ramsaya?). Wystąpi w jednym odcinku.
 • Lachlan: potężny przywódca grupy buntowników, którzy zwrócili się przeciwko krainie, którą mieli chronić, ograbiając biednych i bezsilnych ludzi. Pojawi się w dwóch odcinkach.
 • Flynn: członek wyjętej spod prawa bandy ludzi, którzy atakują wieśniaków, usprawiedliwiając to powodami religijnymi. Pojawi się w dwóch odcinkach i wygląda na członka grupy Lachlana.
 • Japeth: kolejna osoba z wyżej wymienionej bandy; potężny człowiek, znajdujący się dość wysoko w hierarchii szajki.
 • Legendarny wojownik: mężczyzna po 30-tce albo 40-tce; świetny szermierz i niezwykle honorowy rycerz. Na plecach nosi znany na całym świecie miecz. Ekipa poszukuje do roli prawdziwego, uzdolnionego szermierza z Europy, a jego sceny walk mają potrwać tydzień. Rasa nie została sprecyzowana. Czy czeka nas retrospekcja z Arthurem Daynem? Opis z pewnością pasuje do niego oraz jego słynnego miecza, zwanego Świtem.
arthur(Arthur Dayne, autor: Henning Ludvigsen)
 • Lord szlachetnego rodu z Północy (wiek: 25-50 lat): zacięty wojownik, który zarządza rodem leżącym na dalekiej Północy. Człowiek o potężnej posturze i nieustannej chęci do walki, który łatwo nie wybacza i często może być okrutny. Poszukiwana jest osoba wyraźnie górująca nad innymi, z północnoangielskim akcentem i przynajmniej 180 cm wzrostu. Bohater pojawi się w dwóch odcinkach. Czyżby któryś z Umberów?
 • Lord zarządzający jedną z północnych twierdz (ok. 40 lat): kolejny lord, wyrachowany i bezwzględny. Zarządza podległymi mu włościami ze swojego zamku. Pojawi się w trzech odcinkach, a zdjęcia z jego udziałem mają potrwać 20 dni.
 • Łowca: polujący na kogoś żołnierz, który będzie walczył w jednym z odcinków z członkiem głównej obsady.
 • Uległy maester: mężczyzna po dwudziestce, nieśmiały i nie potrafiący sprzeciwić się innym. Pojawi się w jednym odcinku.
 • Młody rekrut: drobna rola, w której aktor będzie wypowiadał tylko jedno zdanie.
 • Trzech popleczników: z wyglądu żołnierze, potrzebni na jeden dzień zdjęć.
 • Służąca: opiekunka, mieszkająca w potężnym domostwie (45-65 lat). Pojawi się w dwóch odcinkach.
 • Ojciec: twardy, podstarzały człowiek i głowa rodu (wymagany akcent północnoangielski) do drobnej roli w jednym odcinku.

Wygląda na to, że w kolejnym sezonie znacznie zostanie rozwinięty wątek Północy.


Światło dzienne ujrzało też nagranie, na którym aktorka Tehmina Sunny próbuje swoich sił w roli Kinvary – kapłanki Pana Światła, która trafia w okolice Meereen. 35-letnia aktorka ma na swoim koncie występy w takich filmach jak “Argo” czy “Children of Men”, pojawiała się także epizodycznie w kilku serialach – m.in. w “Californication”, “Heroes”, “Missing”, “The Newsroom”, “The Following” czy “24: Live Another Day”.

teh

Dialog przeprowadzany jest z członkami ekipy odgrywającymi postacie Tyriona i Varysa i wynika z niego jasno, że Daenerys nadal nie powróciła. Samo nagranie zostało dość szybko usunięte, jednak jeden z internautów zdołał je przepisać. Szczegóły poniżej (ostrzegamy przed spoilerami – najprawdopodobniej zobaczymy tę scenę w 6. sezonie):

[spoiler]Tyrion dziękuje kapłance za przebycie długiej drogi do Meereen i próbuje przekonać ją, aby pomogła mu uspokoić nastroje w mieście. Kinvara odpowiada, że nie trzeba ją prosić o pomoc, jako że sama przybyła wspomóc Daenerys, która – jak to określa – była “tą, która została obiecana i która odrodziła się w ogniu, aby odmienić świat”. W dalszej rozmowie Kinvara obiecuje powołać w mieście nowych kapłanów. Przypomina też Tyrionowi i Varysowi, że Daenerys została wybrana przez Pana Światła do poprowadzenia ludzi przeciwko nadciągającej wielkiej wojnie z mrokiem, na co Varys odpowiada, że podobnie było z inną czerwoną kapłanką i Stannisem, który doznał niegdyś porażki nad Czarnym Nurtem, a ostatnio wedle jego wiedzy poległ pod Winterfell. Pająk jest wyraźnie sceptyczny wobec fanatyzmu kapłanów R’hllora, lecz szybko zostaje zaskoczony przez Kivarę, która ze szczegółami opowiada o jego wykastrowaniu. Na koniec obwieszcza, że “wszyscy służymy tej samej królowej”, po czym wychodzi.[/spoiler]

Jak według Was potoczą się dalsze wątki na Północy i za Wąskim Morzem, skoro w dużej mierze dostępny materiał książkowy jest już wyczerpany?

źródło: watchersonthewall.com