Kolejna ciekawa informacja castingowa, która być może jest powiązana z opublikowanym przez George'a R.R. Martina fragmentem "Wichrów zimy", zatytułowanym "Mercy".

W 6. sezonie zobaczymy (co najmniej) czteroosobową grupę teatralną, na którą składać się będą artyści w różnym wieku. Jednocześnie w ostatnich dniach w hiszpańskiej Gironie – a więc mieście, w którym trwają obecnie zdjęcia do między innymi wątku Aryi – zauważono konstrukcję przypominającą scenę teatralną. Możliwe więc, że twórcy serialu zamierzają przedstawić wydarzenia, które niektórzy czytelnicy mogą kojarzyć z opublikowanego przez Martina fragmentu “Mercy” z szóstego tomu “Pieśni Lodu i Ognia”.

Poniżej przedstawiamy krótkie streszczenie opublikowanego fragmentu – i ostrzegamy przed spoilerami z “Wichrów zimy”!

[spoiler]W opublikowanym rozdziale Arya, kryjąca się pod imieniem Mercy, dołącza do grupy teatralnej w Braavos. Podczas występu w pobliżu sceny pojawiają się wysłannicy z Westeros, a wśród nich Raff Słodyczek – jeden z podwładnych Gregora Clegane’a, który był na “liście” Aryi. Dziewczynie udaje zabrać mężczyznę w ustronne miejsce, a następnie – pozornie oferując oddanie mu się – zabić go za pomocą ukrytego w rękawie noża. Scena jest podobna do serialowej konfrontacji Aryi z ser Merynem Trantem z finału piątego sezonu.[/spoiler]

źródło: watchersonthewall.com