Oferta na razie będzie dotyczyć Irlandii Północnej.

“Gra o tron” nieubłaganie dobiega końca – już w przyszłym roku zobaczymy ostatnich sześć odcinków. A jako że pierwszy z zaplanowanych prequelów będzie rozgrywał się tysiące lat przed wydarzeniami z głównego serialu, sporo lokacji siłą rzeczy nie będzie mogło się w nim pojawić.

Dlatego HBO postanowiło wykorzystać już istniejące zabudowania na planach w Irlandii Północnej do zwiększenia ruchu turystycznego w ramach programu Game of Thrones Legacy Experiences.

Jak czytamy w oficjalnej informacji prasowej:

Po niemal dekadzie przychodzi pora na ostatni klaps na planie “Gry o tron” w Irlandii Północnej. HBO postanowiło z tej okazji przekształcić kilka lokacji w atrakcje turystyczne. Po raz pierwszy fani tego wielokrotnie nagradzanego podczas rozdania nagród Emmy serialu otrzymają możliwość odwiedzenia kultowych już miejsc z serialu i zagłębienia się w świat Westeros.

wint

Dziedziniec Winterfell podczas kręcenia jednej ze scen 7. sezonu

 

Na chwilę obecną potwierdzono, że turyści będą mogli zajrzeć między innymi do Winterfell, odwiedzić Czarny Zamek oraz zwiedzić studio Titanic w Belfaście, gdzie kręcono większość scen rozgrywających się w przestrzeniach zamkniętych.

Miejsca te zostaną otwarte dla zwiedzających w 2019 roku – dokładna data na chwilę obecną nie jest znana. Jest to kolejna zakrojona na dużą skalę działalność promocyjna HBO po trasie koncertowej Ramina Djawadiego (Game of Thrones Live Experience) oraz mobilnej wystawie rekwizytów z serialu (GAME OF THRONES: The Touring Exhibition)

Które miejsce z seriali chcielibyście najbardziej odwiedzić?

źródło: HBO