Reżyser takich produkcji jak "Thor: Mroczny świat" oraz "Terminator: Genesis" wyjawił, że pragnąłby ponownie stanąć za kamerą "Gry o tron". Wcześniej wyreżyserował łącznie sześć odcinków z sezonów 1-2.

Podczas swojej pracy przy “Grze o tron” Taylor otrzymał dość ważne odcinki do wyreżyserowania – w pierwszym sezonie były to dwa ostatnie epizody, 1×09 i 1×10 (“Baelor”, “Fire and Blood”), natomiast w drugiej serii stanął za kamerą aż cztery razy, kręcąc odcinki 2×01 (“The North Remembers”), 2×02 (“The Night Lands”), 2×08 (“The Prince of Winterfell”) oraz finałowy “Valar Morghulis”. Podczas rozmowy z serwisem Zap2it reżyser opowiadał o swoich próbach i planach powrotu do serialu HBO:

Chciałbym nakręcić przynajmniej jeden odcinek. Cały czas powtarzam to twórcom i ostatnio rozmawialiśmy o moim powrocie w kolejnym sezonie, jednak nic z tego nie wyszło przez moje inne zobowiązania, będące w konflikcie z planem kręcenia poszczególnych odcinków. Będę próbował za rok i aktywnie zabiegał o to, by nakręcić przynajmniej jeden epizod przed finałem serialu.

Na dniach na ekrany kin wchodzi nowy film Taylora – “Terminator: Genesis” – w którym jedną z głównych ról odgrywa Emilia Clarke, czyli serialowa Daenerys Targaryen. W dorobku telewizyjnym reżysera znajdują się odcinki takich seriali jak “Zagubieni”, “Rodzina Soprano”, “Mad Men”, “Seks w wielkim mieście”, “Sześć stóp pod ziemią”, “Deadwood” czy “Zakazane imperium”.

źródło: zap2it.com