Trzy tygodnie temu twórcy "Gry o tron" ogłosili występ Eda Sheerana w 7. sezonie. Piosenkarz zdradza szczegóły swojej roli.

Podczas tegorocznego Southwest Film Festival w Texasie reżyserzy D.B.Weiss i D. Benioff zapowiedzieli gościnny występ Eda Sheerana w 7. sezonie serialu. Zdradzili, że od dawna próbują sprowadzić go do show ze względu na Maisie Williams, serialowej Aryi, która jest wielką fanką popularnego piosenkarza i tekściarza.

Od lat staramy się sprowadzić Eda Sheerana do serialu ku uciesze Maisie i w tym roku nam się poszczęściło.

 

Sam Ed już pięć lat temu wyraził chęć wystąpienia w serialu w ramach tzw. cameo (krótkiego gościnnego występu) jednak zawsze daty filmowania pokrywały się z innymi zobowiązaniami Brytyjczyka. Wiosną 2015 roku w wypowiedzi dla gazety Metro oświadczył, że zamierza ponownie zawalczyć.

Rozmawialiśmy całe wieki temu o tym, bym dołączył na krótko do obsady jako statysta, jednak za każdym razem, gdy trwały zdjęcia, ja byłem w trasie koncertowej w Wielkiej Brytanii. Teraz na szczęście mam więcej czasu i znów będę ich [HBO – przyp.red.] o to męczył.

 

Zainspirował go do tego szczególnie angaż jego przyjaciela, Gary’ego Lightbody, w 2012 roku. Lider zespołu Snow Patrol zagrał żołnierza Boltonów w 7. odcinku trzeciego sezonu, gdzie zaśpiewał “Niedźwiedź i Dziewica cud” przy scenie z Jaimem Lannisterem i Brienne z Tarthu.

Dlaczego zatem nie zobaczyliśmy go już w 6. sezonie? Być może znów terminy okazały się niekorzystne… A może twórcy “Gry o tron” zaoferowali mu nieco lepszą postać, jednak dopiero w kolejnej odsłonie serialu. Ostatnie słowa Eda Sheerana dla portalu Daily Star sugerują, że jego rola ma szansę wyjść poza pojedyncze cameo.

Wiem, jaką rolę odegram. Nie umieram, nie umieram!

 

Nie musi to oznaczać, że jego bohater stanie się kimś bardzo ważna – być może wystąpi jako zwykły pieśniarz, wędrowiec – a jednak pozostawia możliwość krótkiego występu w ósmym, ostatnim sezonie serialu. Jego rola jednak nie powinna wyewoluować poza bohatera trzecioplanowego. Artysta wspominał, że pojawia się ledwie na “pięć minut”. Jego scenę kręcono w listopadzie, z udziałem serialowej Aryi.

 

Jakiej roli spodziewacie się dla Eda?


źródło: watchersonthewall.com