Pod koniec września w środkowej Hiszpanii rozpoczynają się zdjęcia do być może jednej z najbardziej kluczowych scen w 6. sezonie "Gry o tron".

Hiszpańska twierdza Castillo de Zafra posłuży za Wieżę Radości w 6. sezonie “Gry o tron”, o czym informowaliśmy w tym newsie. Na miejscu powoli rozkłada się ekipa serialu. Co wiemy o kręceniu scen w tym miejscu?

  • Zdjęcia rozpoczną się 28 września i potrwają trzy dni.
  • Właściciel zamku, Daniel Sanz, potwierdził, że cały zamek jest do dyspozycji ekipy serialu zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz, jednak nie zna szczegółów dotyczących scen. Jednocześnie czerwcowa informacja o castingach sugeruje wprowadzenie postaci Arthura Dayne’a. Poszukiwany do tej roli aktor ma pracować w Irlandii Północnej, jednak nadal nie wyklucza to tego, że zagra Dayne’a – sceny wewnątrz zamku z jego udziałem mogą zostać nakręcone w studiu HBO w Belfaście, natomiast w ewentualnych scenach walki pod twierdzą może go zastąpić zakuty w zbroję dubler.
  • Zamek położony jest na kompletnym odludziu, co zapewne utrudni fanom i reporterom nieoficjalne zdobywanie informacji na temat scen i obecności konkretnych aktorów.

Castillo de Zafra

Castillo de Zafra to XII-wieczny zamek, położony w Guadalajarze w środkowej Hiszpanii, zbudowany na fundamentach dawnej fortecy Maurów, która wpadła pod koniec XII wieku w ręce chrześcijan. Wybudowana przez nich twierdza nie została zdobyta aż do końca hiszpańskiej rekonkwisty w 1492 rogu, kiedy straciła swoje strategiczne znaczenie.

źródło: lavanguardia.com