Autor ostatnio informował m.in. o tym, że nie zamierza pisać scenariusza w 6. sezonie “Gry o tron” (w 5. również do tego nie doszło) oraz że rezygnuje z kilku zaplanowanych wydarzeń (np. Comic-Conu w San Diego), aby skupić się na pisaniu “Wichrów zimy”. Wszystko jednak wskazuje, że to nie jedyny projekt, nad którym obecnie pracuje autor “Pieśni Lodu i Ognia”.

“Captain Cosmos” ma rozgrywać się w 1949 roku i skupić się na młodym scenarzyście, uwielbiającym gatunek science-fiction. Bohater próbuje przeforsować swoje odważne i przełomowe scenariusze w dopiero raczkującym przemyśle telewizyjnym.

Martin, który po tym, jak “Gra o tron” otrzymała zielone światło do produkcji, podpisał z HBO umowę na kolejne lata i potencjalne projekty, póki co nie sprecyzował jednak, czy i jak bardzo włączy się w bezpośrednią pracę nad serialem. O ile fabuła jest jego pomysłem, to póki co produkcja jest na wczesnym etapie, a do napisania odcinka pilotażowego został zatrudniony Michael Cassutt, scenarzysta i jeden z producentów serialu “Z Nation” od stacji Syfy.

źródło: hollywoodreporter.com